×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
شهرِ بی‌‌شهردار و شورای سردرگم

به گزارش آناج، صبح امروز جلسه علنی شورای شهر تبریز برای انتخاب شهردار برگزار شد که این جلسه بدون هیچ نتیجه‌‌ای به چند روز آینده موکول شد تا انتخاب شهردار تبریز باز هم به تعویق بیفتد.

در این جلسه بعد از صحبت‌‌های فراوان، اعضای شورای پنجم رای به انتخاب شهردار با تک رای دادند؛ بدین صورت که در صورت انتخاب فردی از بین کاندیداها با رای نصف به اضافه یک به عنوان شهردار تبریز انتخاب شود، پس از این صحبت‌‌ها شکور اکبرنژاد با اعلام تنفسی پانزده دقیقه‌‌ای به اعضا فرصت شور و مشورت داد که این موضوع با مخالفت اکثریت اعضا به نیم ساعت افزایش پیدا کرد.

از ابتدای شروع تنفس، صحبت‌‌های تلفنی اعضای شورای شهر مورد توجه اصحاب رسانه قرار گرفت به صورتی که زمزمه‌‌هایی مبنی بر انتخاب شهردار توسط افرادی بیرون از شورا مطرح شد، در این میان قهر غلامحسین مسعودی ریحان از جمع چندین نفره شورا در موقع رایزنی نیز از چشم‌‌ها دور نماند که این قهر با واکنش تقی پور نیز مواجه شد.

در میان رایزنی‌‌های اعضای شورای شهر با یکدیگر برای انتخاب شهردار محمد باقر بهشتی در جمع خبرنگاران حاضر شد و از رای به الموسوی خبر داد، بهشتی اذعان داشت: هرچند علم غیب ندارم که آقای الموسوی چند رای خواهند داشت اما شخصا به ایشان رای می‌دهم زیرا تنها فردی است که معیارهای لازم برای شهردار شدن را دارد!

وی ادامه داد: برگه رای‌‌ام را نیز به همه نشان خواهم داد و امیدوارم بقیه اعضا نیز این صراحت را داشته باشند تا رای خودشان را به مردم نشان دهند.

دقایقی بعد نیز سعید نیکو خصلت با حضور در جمع اصحاب رسانه که منتظر رای شورای شهری ها برای انتخاب شهردار بودند در خصوص صحبت‌‌های تلفنی اعضا و فشار از بیرون برای انتخاب شهردار بیان کرد: هرکسی که به عنوان منتخب مردم در اینجا حاضر است قطعا مستقل است و به شخصه فشارهای خارجی بر من اثر ندارد و مستقل عمل میکنم و با صراحت نیز می‌گویم رای من آقای الموسوی است.

بعد از گذشت یک ساعت و با تذکرهای پی در پی فریدون بابایی اقدم مبنی بر اتمام رایزنی ها و شروع جلسه رئیس شورای شهر از اعضا درخواست کرد برای رسیدن به یک اجماع بیشتر در خصوص انتخاب شهردار تنفسی چند روزه اتخاذ شود که این تصمیم با رای یازده نفر از اعضای شورای شهر تصویب شد تا همچنان تبریز بدون شهردار بماند.

باید منتظر ماند و دید که آیا طی چند روز آتی اعضای شورای شهر تبریز به اجماعی برای انتخاب شهردار خواهند رسید و یا همچنان شهرداری با سرپرست به کار خود ادامه خواهد  داد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true
ارسال