ضرورت تزریق بودجه به پروژه قطار شهری

پس از چندین سال اجرای عملیات مداوم مترو در شهر اولین ها اکنون مترو تنها در چند ایستگاه که شاید به تعداد انگشتان دست می شود در حال فعالیت است تا شهروندان تبریزی نیز بر خود ببالند که تبریز مترو دارد. البته متولیان امر در چندین نقطه از شهر با ایجاد وضعیت اسفناکی برای شهروندان سالهاست که در حال فعالیت هستند. برای مثال محدوده ایستگاه میدان قطب واقع در خیابان امام به دلیل انجام عملیات این پروژه در طول این سالها شبیه به خرابه شده به طوری که اهالی این منطقه دیگر به این پروژه نیمه کاره عادت کرده اند. در این میان علاوه بر تلاش شبانه روزی برخی از مسئولان شهری باید کمبود اعتبار را اساسی ترین مورد برای این پروژه نیمه کاره چندین ساله عنوان کرد.

مهدنیوز – سرویس اقتصادی: دبیری که یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز است امروز با نگرانی گفته با توجه به عدم فروش اوراق مشارکت، لازم است تا برای مدت حدود دو ماه بودجه لازم برای پروژه قطار شهری تزریق شود تا مانع توقف پروژه خط یک قطار شهری شویم.

وی در همین زمینه گفته است در پروژه قطار شهری، ما اقدام به فروش اوراق مشارکت به مبلغ تقریبی ۶۰۰ میلیارد تومان کرده بودیم که این موضوع کاملا عملیاتی نشده و شاید تا یک و نیم تا دو ماه دیگر طول بکشد البته این تزریق بودجه می‌تواند نقدی و یا غیرنقدی باشد تا بتوانیم این مدت زمان را تا فروش اوراق مشارکت پوشش دهیم و تا پایان سال شاهد افتتاح خط یک مترو باشیم.

به گفته وی ایستگاه اول و آخر خط یک قطار شهری تبریز قطعا تا زمان افتتاح، کامل می شود اما احتمال دارد که یکی، دو ایستگاه در بین مسیرها دارای نواقصی باشد که آن هم به مرور زمان برطرف می‌شود.

ارسال نظر