ضرورت ملی‌ شدن رسانه ملی

حتی اگر اوضاع کشور مطلوب و شرایط گل و بلبل بود هم نمایش این حجم از خشونت و توحش در سریال‌های تلویزیونی منطقی نداشت؛ چه رسد به حالا که فشارهای اقتصادی آرامش روانی جامعه را به هم ریخته. واقعا نمی‌دانم مدیران و برنامه‌سازان سیما چه فکر می‌کنند.

مهدنیوز – حتی اگر اوضاع کشور مطلوب و شرایط گل و بلبل بود هم نمایش این حجم از خشونت و توحش در سریال‌های تلویزیونی منطقی نداشت؛ چه رسد به حالا که فشارهای اقتصادی آرامش روانی جامعه را به هم ریخته. واقعا نمی‌دانم مدیران و برنامه‌سازان سیما چه فکر می‌کنند. (و اصلا فکر می‌کنند؟)

آزاردهنده‌ترین موضوع در مورد صداوسیما ناتوانی مطلق ما شهروندان در هرگونه تغییر و اصلاح وضعیت این سازمان است. ما مجبوریم به پرداخت هزینه‌های سازمان بی‌دروپیکری که هیچ راهی برای نظارت بر آن نداریم. سازمانی خودسر و غیرپاسخگو که هیچ اعتنایی به خواست و نیاز جامعه ندارد و راه خودش را می‌رود.
ما مجبوریم آگهی‌های افسارگسیخته، سوءاستفاده از کودکان و خیانت به آن‌ها با بمباران تبلیغات بازرگانی، رویکردهای غلط و عوامانه در تبلیغات مذهبی، یکجانبه‌گرایی سیاسی، نمایش و ترویج خشونت در سریال‌ها، ابتذال رفتاری سلبریتی‌های تلویزیونی، تبدیل رسانه به قمارخانه و کازینو و چندین آسیب دیگر را تحمل کنیم و نهایتا اعتراض‌مان را در همین شبکه‌های اجتماعی فریاد کنیم و بس. فریادی بی پژواک.
وضعیت ازهرجهت نابسامان صداوسیما که هیچ‌کس هم مسئولیت آن را نمی‌پذیرد، نشان می‌دهد در هر اصلاح قانون اساسی، تغییر بنیادین در شیوه مدیریت این سازمان باید جزو اولویت‌های اصلی باشد. علاوه بر لزوم شکسته‌شدن انحصار رسانه‌ای، صداوسیما باید به معنای واقعی کلمه «ملی» شود.

 

*** محسن حسام مظاهری

ارسال نظر