طنز تلخی به نام یاشیل کؤرپو / هیاهوی شهرداری برای افتتاح یک پل عابر پیاده!

مهد نیوز – به نظر می رسد، تبریز به حدی در میان کلانشهرهای ایران تنزل پیدا کرده و دست شهرداری تبریز به قدری از پروژه های مناسب شهری خالی است که برای افتتاح یک پل عابر پیاده، هیاهوی رسانه ای چند ماهه صورت می گیرد و مراسم افتتاحی در حد افتتاح یک پروژه بزرگ و مدرن شهری برای این پل برگزار می شود.

یاشیل کؤرپو که عنوان پل طبیعت تبریز را یدک می کشد، قبلا قرار بود یک پل عابر پیاده بسیار مدرن در حد پل طبیعت تهران و حتی بهتر از آن باشد و طرح هایی که برای این پل در نظر گرفته شده بود، نشان از این هدف داشت. اما همانند سایر پروژه های شهرداری تبریز مانند میدان آذربایجان، طرح اولیه تفاوت فاحشی با طرح اجرا شده داشته و در واقع طرح اجرا شده به سنت شهرداری تبریز همیشه کاریکاتوری از طرح اولیه است.

از ویژگی های بارز یاشیل کؤرپو می توان به سبز بودن این پل اشاره کرد و در یک اقدام ارزشمند و حیرت آور، تمام قطعات آهنی و زمخت پل، سبز رنگ آمیزی شده است! تنها همین یک ویژگی می تواند این پل را به عنوان یاشیل کؤرپو معرفی کند.

یکی دیگر از ویژگی های بارز این پل در مقایسه با سایر پل های عابر پیاده، متصل کردن دو مکان به هم است. به طوریکه یک طرف از اتوبان شهید کسایی به سمت دیگر این اتوبان متصل شده و امکان رفت و آمد آسان شهروندان بدون ترس از خطر تصادف را فراهم می کند! کمتر پل عابر پیاده ای را در جهان می توان یافت که این امکان را برای شهروندان فراهم آورده باشد!

شاید بتوان از برخی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز که در مراسم افتتاح این پل حضور داشتند به نیکی یاد کرد. حضور این افراد در افتتاح این پل مهم آن هم در بحبوحه رویداد تبریز ۲۰۱۸ می تواند نشان دهنده اهمیتی باشد که شورای اسلامی شهر به پروژه های مهم شهری می دهد!

در انتها باید از شهروندان کلانشهر تبریز خواست که طرح و نورپردازی پل طبیعت تبریز را با پل طبیعت تهران مقایسه نکنند و به هیچ وجه از عملکرد شهرداری تبریز نا امید نشوند! اینکه شهردار تبریز در روزهای ابتدایی حضور در این پست، تاکید کرده بود که پروژه های شهری بدون منت و مراسم تحویل شهروندان خواهد شد و بعد از گذشت کمتر از یک سال به روال قبلی افتتاح های آنچنانی بازگشته است نیز نکته ای است که نباید به سادگی از آن گذشت. به نظر می رسد برای فرار از انتقادها یکی از راه های مناسب فرار به جلو و بزرگ نمایی باشد.

ارسال نظر