علت حادثه آتش سوزی بازار تاریخی تبریز چه بود؟

شامگاه ۱۸ اردیبهشت بود که صدای آژیر خودروهای آتش نشانی و اورژانس در شهر پیچید خبر آتش سوزی بازار تاریخی تبریز مردم را نگران کرد، آتش بازار جهانی تبریز آن شب خاموش شد ولی اکنون دل بازارایان و اصناف سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز است که با این همه خسارت های بر جای مانده آتش گرفته است.

مهدنیوز – سرویس اجتماعی: حال با گذشت چند روز از این حادثه هنوز علت آتش سوزی بازار تبریز مشخص نشده این در حالی است که در فضای مجازی شائبه هایی در این خصوص مطرح می شود.

آبدار مدیرکل میراث فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی درخصوص آخرین وضعیت بازار تبریز پس از آتش‌سوزی گفته هرچند بخش کوچکی از بازار تبریز آتش گرفت اما اکنون در حال آسیب‌شناسی هستیم و قرار شده آتش‌نشانی تا چهارشنبه دلیل اصلی آتش‌سوزی را اعلام کند.

در عین حال کارشناسان بیمه ایران با حضور در بازار مقدار خسارت وارده به کسبه و بازاریان را قرار است اعلام کنند. شهرداری تبریز نیز مسئولیت آواربرداری و خروج آنچه که از آتش‌سوزی باقیمانده را برعهده دارد تا در نهایت پس از انجام این کارها بازار تبریز به میراث فرهنگی جهت بازسازی‌ها تحویل داده شود.

وی همچنین گفته تمام اتفاقات رخ داده در بازار تبریز، در قالب یک گزارش به یونسکو ارائه خواهد شد. قاعدتا تمام این مجموعه دوباره احیا خواهد شد. احتمال دریافت اخطار از یونسکو خیلی کم است چراکه بخش کوچکی از بازار تبریز که در فهرست میراث جهانی ثبت شده، در آتش سوخته است.

حال با گذشت چند روز از این حادثه در فضای مجازی بحث داغی که در بین کاربران وجود دارد این است که آیا علت آتش سوزی بازار تاریخی تبریز از بی کفایتی مسئولان متولی بوده است؟

ارسال نظر