عملیات بازگشایی راه ۳۰ روستای استان در جریان است

مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی گفت: راه ارتباطی ۸۰ درصد از راه های ارتباطی روستاهای بسته شده این استان بازگشایی شد و عملیات بازگشایی راه حدود ۳۰ روستا نیز در جریان است.

غلامرضا رسول زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این استان ۲ هزار و ۷۰۶ روستای دارای سکنه دارد، افزود: در پی کولاک و بارش برف پنجشنبه شب و روز جمعه، راه ارتباطی بیش از ۵۰ درصد از روستاهای این استان بسته شده بود.
وی اظهار کرد: روستاهای گرفتار در برف بیشتر در مناطق کوهستانی و برفگیر شهرستان های مراغه، هشترود، چاراویماق، بستان آباد، سراب و ورزقان قرارد دارند.
مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی گفت: در صورت توقف کولاک ماموران راهداری تلاش می کنند تا امشب و در نهایت ظهر فردا راه ارتباطی این روستاها را نیز بازگشایی کنند.
رسول زاده ادامه داد: هم اکنون راه های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی و آزاد راه تبریز – زنجان باز بوده و رفت و آمد خودروها به صورت ایمن در آن ها در جریان است.
وی گفت: ۸۰۰ نفر از عوامل راهداری از دیروز تاکنون با استفاده از ۶۰۰ دستگاه برف روب و نمک پاش اقدام به برف روبی و نمک پاشی راه های ارتباطی اصلی و فرعی کرده اند.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره ای این اداره کل در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

ارسال نظر