فرصت دو هفته ای احیای تیم بسکتبال شهرداری تبریز در گرو تصمیم شورای شهر

اختصاصی مهدنیوز – در حالیکه فدراسیون بسکتبال فرصت دو هفته ای جدیدی برای واریز حق امتیاز شرکت در بازی های غرب آسیا و تسویه بدهی ها برای شهرداری تبریز در نظر گرفته است اما آشفتگی امروز در سازمان منحل شده ورزش شهرداری تبریز و مصوبه های شورای شهر عملا مانعی برای احیای این تیم محسوب می شوند.

تیم بسکتبال شهرداری تبریز سال گذشته توانست با شایستگی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده و مجوز حضور در بازی های غرب آسیا را کسب کند. این در حالیست که مصوبه های شورای شهر تبریز خبر از انحلال این تیم لیگ برتری و فعالیت بسکتبال شهرداری تبریز در رده های پایه را می دهد. بر همین اساس در روزهای گذشته مهلت واریز حق امتیاز شرکت در بازی های آسیایی و لیگ برتر به پایان رسیده و شنیده ها از واگذاری امتیاز آسیایی این تیم به تیم پتروشیمی حکایت داشت. این در حالیست که با تلاش هیات بسکتبال استان، فدراسیون فرصت دو هفته ای برای تیم شهرداری تبریز در نظر گرفته است.

 

هیات بسکتبال استان: مهلت گرفتیم و ادامه فعالیت تیم وابسته به تصمیم شهرداری و شوراست

دبیر هیات بسکتبال آذربایجان شرقی در گفتگو با مهد نیوز با اشاره به تلاش های اخیر برای احیای تیم بسکتبال شهرداری تبریز، گفت: در روزهای گذشته مهلت قانونی واریز هزینه ورودی بازی های غرب آسیا و لیگ برتر به اتمام رسیده بود اما با تماس هایی که از طرف هیات بسکتبال صورت گرفت، توانستیم مهلت حدود ۲ هفته ای در این زمینه بگیریم.

محمد فتحی افزود: فدراسیون بسکتبال با ارسال نامه رسمی به شهردار تبریز، مهلت واریز این هزینه و تسویه بدهی های باقی مانده از لیگ گذشته را تا تاریخ ۱۶ مهر تمدید کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بدهی های لیگ برتری تیم بسکتبال می تواند به صورت تهاتری پرداخت شود اما هزینه ۹۰ میلیون تومانی حضور در بازی های غرب آسیا و لیگ برتر باید به صورت نقدی تا تاریخ مذکور پرداخت شود.

فتحی احیای تیم بسکتبال شهرداری تبریز را وابسته به نظر شهردار تبریز، شورای شهر و مسئولان استان دانست و گفت: این تیم در نهایت به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات حاضر خواهد شد و شانس قهرمانی و افتخارآفرینی دارد. به همین دلیل تلاش داریم تا با مساعدت مسئولان، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را راهی این مسابقات کنیم.

 

شورای اسلامی کلانشهر تبریز: مصوبه های شورا اجازه نمی دهد

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در گفتگو با مهد نیوز با استناد به مصوبه های شورای اسلامی شهر، حضور تیم بسکتبال شهرداری تبریز را در بازی های آسیایی و لیگ برتر منتفی دانسته و گفت: بررسی ها نشان می دهد که تیم بسکتبال شهرداری تبریز تاثیر خاصی در گسترش این ورزش نداشته است و بر همین اساس علاقه ای به تیمداری در سطح لیگ برتر نداریم.

سعید نیکوخصلت اظهار کرد: در جریان نامه فدراسیون بسکتبال هستیم و در این زمینه نیز جلسه ای با حضور اعضای شورا برگزار خواهیم کرد اما آنچه که مسلم است، بیشتر تلاش خواهیم کرد تا بسکتبال استان در رده های پایه و استعدادیابی فعالیت کند.

وی افزود: هم اکنون بیشتر اعضای تیم و کادر فنی را افراد غیر بومی تشکیل می دهند و زمانی می توانیم به ورزش قهرمانی فکر کنیم که این تیم به طور کامل از افراد بومی تشکیل شود.

نیکوخصلت با اشاره به اینکه امتیاز تیم بسکتبال شهرداری تبریز واگذار خواهد شد، عنوان کرد: ما علاقمند هستیم که این امتیاز به یکی از فعالان صنعتی و یا تیم های استان واگذار شود و اگر تراکتورسازی یا هر گروه دیگری علاقمند باشد، حاضر به انتقال امتیاز و حمایت سخت افزاری تیم هستیم.

ارسال نظر