فیلم مشترک ایران و آذربایجان با بازی رضا ناجی + بخش هایی از فیلم

فیلم «قلعه عشق» با بازی رضا ناجی که در جمهوری آذربایجان با نام «قیز قالاسی» اکران شده، محصول مشترک ایران و جمهوری آذربایجان است.

به گزارش مهدنیوز، فیلم سینمایی «قلعه عشق» به کارگردانی الهام قاسم اف و تهیه کنندگی امیر شهاب رضویان، با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و جمهوری آذربایجان که تیرماه سال جاری همزمان با سفر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جمهوری آذربایجان کلید خورده بود، طی مراسمی رونمایی شد.

رضا ناجی در این فیلم در دو نقش ظاهر شده است. وی ابتدا در نقش پادشاه ایفای نقش می کند و در واقع پدر شخصیتی از فیلم است که چناره ملک زاده بازیگر آن شخصیت است. در بخش دیگری از فیلم که اتفاقات آن در زمان حال می افتد، رضا ناجی در نقش شخصی است که شباهت زیادی به پادشاه دارد. در این فیلم رمانتیک کمدی، افرادی از سال های دور تاریخ به یک باره در دنیای امروزی ظاهر می شوند و برخورد این افراد با وسایل مدرن امروزی و تکنولوژی های جدید، صحنه های کمدی این فیلم را خلق می کند.

مراسم فرش قرمز و آغاز اکران فیلم «قلعه عشق» در آذربایجان با حضور عوامل ایرانی و امیر شهاب رضویان تهیه کننده ایرانی فیلم، رائد فریدزاده معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی و اصغر فارسی رایزن فرهنگی ایران در مرکز سینمایی نظامی شهر باکو برگزار شد که با استقبال مخاطبین آذربایجانی مواجه شد. همچنین این فیلم در سینماهای باکو، گنجه و لنکران اکران‌ می‌شود.

در آغاز این مراسم الهام قاسم اف کارگردان آذربایجانی این فیلم با سپاس از حمایت و مشارکت ایران در این پروژه، تولید فیلم «قلعه عشق» را گامی مهم در تعمیق روابط دو کشور برشمرد و ابراز امیدواری کرد که اکران این فیلم در آذربایجان و ایران فصل تازه‌ای از همکاری‌های مشترک سینمایی را رقم بزند و مسیر تولید مشترک را هموارتر سازد.

عوامل ایرانی فیلم‌ «های ولتاژ» عبارتند از: تهیه کننده: امیرشهاب رضویان، مجری طرح: بابک شیرین صفت، مدیر فیلمبرداری: مهدی پریزاد، فیلمنامه‌نویس: مشترک: بابک شیرین، مدیر تولید: مجید فردی انور، صدابردار: مرتضی نجف‌لو، طراح گریم: حمید یوسف، طراح صحنه و لباس: روزبه جعفرزاده، دستیار یک و برنامه‌ریز: حمید عزیزی، دستیار صدا: امیر رضا قلی‌زاده، مجری گریم: مریم رخام، دستیار گریم: نگار شیرین صفت، دستیاران فیلمبردار: فرزاد نه‌کاخ، غفور شیرین‌صفت و امیر ساکی، دستیاران صحنه و لباس: ساسان رونق و ریحانه محمدوف و بازیگر ایرانی: رضا ناجی.

همچنین از چهره‌های بازیگری جمهوری آذربایجان، علم‌الدین جعفروف، چناره ملک‌زاده، ضیا آقا و کماله پیریوا در فیلم بازی می‌کنند و کارگردان فیلم الهام قاسموف چهره شناخته شده رسانه‌ای و فیلمساز صاحب نام جمهوری آذربایجان است.

 

ارسال نظر