قهرمانی مس سونگون و خواب زمستانی شبکه سهند / ابوالفضل بجانی

مس سونگون در حالیکه بازی را ۳ بر ۱ در خانه حریف واگذار کرده بود با بازگشتی معجزه‌آسا نتیجه نهایی را ۵ بر ۳ به سود خود رقم زد و برای دومین سال پیاپی قهرمان فوتسال ایران شد.

نکته جالب این دیدار اما در خارج سالن پیروزی شهر اصفهان رخ داد. شبکه استانی آذربایجان‌شرقی که شاید میلیون‌ها نفر از طریق آن شاهد این بازی بودند حتی به خود زحمت نداده بود برای بازی فینال فوتسال کشور یک کارشناس فوتسالی به استودیو بیاورد.

بعد از اتمام بازی، مجری برنامه که تنها در استودیو بود و کاملا خود و برنامه‌اش را ناآماده برای قهرمانی تیم استان نشان می‌داد، تنها کاری که انجام داد این بود که یکبار برای این افتخارآفرینی دست زد.

او در ادامه بعد از چند جمله دوباره از یک نفر دیگر که به ادعای خودش تنها فرد حاضر در صحنه بود خواست که باهم دست بزنند. دست زدنی که صدای نفر دوم در آن به گوش نرسید.

قهرمانی‌ها بهترین فرصت برای ایجاد و تقویت حس تعلق اجتماعی است و بدین صورت و با ناشی‌گیری و کج‌سلیقگی مفرط شبکه استانی سهند این فرصت ته تنها از دست رفت، بلکه در فضای مجازی حس منفی نیز در حال ایجاد است. مدیریت در چنین روزهایی که معنای خاص خود را نشان می‌دهد، وگرنه سلام و صبح بخیر گفتن روزانه یک مجری در رادیو و نیازی به مدیر و برنامه‌ریز ندارد.

 

** ابوالفضل بجانی / دکترای مدیریت ورزشی

ارسال نظر