شهردار منطقه ۸ خبر داد:

لزوم راه اندازی رستوران های سنتی در اماکن تاریخی شهر

طی جلسه‌ای شهردار منطقه هشت با جمعی از مدیران رستوران‌های تبریز دیدار نموده و در خصوص افزایش همکاری‌ها برای راه اندازی مسیر‌های غذا خوری و راه اندازی رستوران‌های سنتی همگون با بافت تاریخی شهر در خانه ها، حمام‌ها و یخچال‌های تاریخی تبریز با آن‌ها تبادل نظر نمود.

دکتر علی مدبر در این دیدار با اشاره به محور‌های گردشگری و پیاده راهی منطقه، این مسیر‌ها را دارای پتانسیل بالا برای ایجاد کاربری‌های رفاهی و غذا خوری دانسته و از مدیران رستوران‌ها و غذا خوری‌ها دعوت نمود تا در راه اندازی رستوران و چای خانه و کافی شاپ در این اماکن با شهرداری منطقه هشت همکاری کنند.
مدبر با اشاره به طراحی غرفه‌های رفاهی- خدماتی در محوطه داخلی میدان بهشتی این مکان را فضای مناسبی برای حضور برند‌های مختلف غذاخوری، سوغات فروشی و … دانستند.
شهردار منطقه هشت با اشاره به برنامه‌های شهرداری منطقه هشت برای ایجاد مسیر گردشگری حدفاصل پل ملل متحد تا پل قاری، از سرمایه گذاران مختلف دعوت نمود تا با راه اندازی غذاخوری، کافی شاپ و دمنوش خانه در مجاورت پل‌های تاریخی موجود در مسیر با شهرداری منطقه هشت در اجرای این طرح مشارکت نمایند.
مدبر با اشاره به وجود صد‌ها خانه تاریخی به همراه یخچال و حمام‌های تاریخی در منطقه از این اماکن به عنوان پتانسیل بالا برای راه اندازی رستوران‌ها و استفاده گردشگری از آن‌ها یاد نمود که دارای منافع مالی بالایی برای سرمایه گذاران خواهد بود.
شایان ذکر است در این جلسه توافقات لازم در خصوص راه اندازی فضا‌های رفاهی-خدماتی در اماکن گردشگری منطقه، از مجاری قانونی به عمل آمد.

ارسال نظر