×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
محمدزاده: شهردار با نصف به اضافه یک رأی انتخاب می‌‌شود

به گزارش آناج، جلسه‌‌ امروز شورای شهر تبریز جهت انتخاب شهردار رأس ساعت ۸:۴۵ دقیقه‌‌ی صبح با حضور تمامی اعضاء آغاز شد و فریدون بابایی‌‌اقدم طی تذکر حین جلسه، ابراز داشت: نامه‌‌ای از فرمانداری در خصوص بخشودگی روستاها به شورا ارسال و ایراداتی گرفته شده که حالا هم بلاتکلیف است، باید به این موضوع سریعا رسیدگی کنیم.

وی افزود: ظاهرا بعضی شهرداران مناطق عزل و نصب‌‌هایی می‌کنند و این درحالیست که تکلیف شهردار مشخص نیست و تا زمانیکه شهردار مشخص نشده است عزل و نصب در حوزه مدیران صورت نگیرد.

در ادامه‌‌ی جلسه نام آقایان الموسوی، سلیمان‌‌پور، شهین‌‌باهر، مولوی و فتح‌‌اللهی به‌‌عنوان ۵ کاندیدای تصدی پست شهرداری نوشته شد که در آن خبری از رحیم شهرتی‌‌فر نبود.

شهرام دبیری در همین راستا متذکر شد: در دوره‌‌های قبل اگر کسی نصف به اضافه یک رای می‌‌آورد به عنوان شهردار انتخاب می‌‌شد و اگر دو نفر بیشترین رای را می‌‌آوردند از بین آن‌ها رای گیری صورت می‌گرفت، نباید پروسه را طولانی کنیم و ماه‌‌ها برای انتخاب شهردار وقت گذاشته‌‌ایم.

مسعودی ریحان نیز خاطرنشان ساخت: شهرداری چند ماهی است در بلاتکلیفی به سر می‌‌برد و امروز برای تبریز ۲۰۱۸ چه کرده‌‌ایم؟ مهم نیست چه کسی شهردار می‌شود مهم این است برنامه‌های ما چیست و باید امروز شهردار انتخاب شود.

محرم محمدزاده دیگر عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه شهردار با ۱۳ رأی انتخاب نخواهد شد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد شهرداری که امروز انتخاب می‌شود با نصف به اضافه یک یا دو انتخاب می‌شود، امید داشتم شهرداری که امروز انتخاب می‌شود با سیزده نفر انتخاب شود اما اینگونه نخواهد بود!

سونیا اندیش، نایب رئیس شورای شهر تبریز انتخاب شهردار با آراء کم را به ضرر شهر دانست و بیان داشت: این همه وقت تلاش کردیم شهرداری پرقدرت و توانمد انتخاب کنیم، اگر با نصف به اضافه یک شهردار انتخاب کنیم این برای تبریز خوب نیست، شواهد و قرائن نشان می‌دهد رقابت بین یکی دو نفر است و خواهش دارم آرا را به سیزده نزدیک کنیم و دو نفر بالا بیاید.

بابایی‌‌اقدم نیز در تکمیل سخنان اندیش گفت اگر امروز شهردار انتخاب شد که هیچ، اگر نشد دو نفر اول تا هفته بعد بمانند برنامه‌‌هایشان را ارائه دهند و بین دو نفر تصمیم بگیریم که این موضع با واکنش قلیزاده همراه شد و او در رد اظهارات بابایی‌اقدم اذعان کرد: اگر بخواهیم تا هفته بعد صبر کنیم چندان شناخت ما زیاد نخواهد شد و فقط جنگ اعصاب و گفته می‌شودها را ادامه می‌دهیم.

محمدباقر بهشتی هم در رد سخنان اندیش ابراز کرد: جلسات پرسش و پاسخ بگذاریم تا کاندیداها به صورت کامل شرح برنامه دهند، از امروز شروع به تضعیف نکنیم مگر اختیارات رئیس‌‌ جمهوری که با نود درصد انتخاب می‌شود با پنجاه و یک درصد متفاوت است؟ بهتر است از الان شروع به تضعیف شهرداری نکنیم.

در ادامه‌‌ی جلسه اعضای شورای تصمیم گرفتند اگر شهردار با نصف به اضافه یک انتخاب نشد دو نفر از کاندیداهای اول تا هفته بعد برنامه ارائه دهند و یکی از آن‌‌ها انتخاب شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true
ارسال