مرکزنشینان نگران نباشند، تراکتور استیل آذین نمی شود

مهدنیوز – پس از خرید امتیاز باشگاه تراکتورسازی توسط زنوزی و با مشخص شدن کادر فنی این تیم، چشم ها به سمت خریدهای احتمالی تراکتورسازی خیره شد. زمانی که این خریدها و گمانه زنی ها به حقیقت پیوست، پیکان حملات رسانه های مرکزنشین به سمت تیم اول آذربایجان نشانه رفت. هم اکنون ماههاست که تراکتورسازی با تیم استیل آذین مقایسه شده و نسبت به آینده این تیم احساس نگرانی می شود. اما واقعیت این است که تراکتورسازی به دلایل متعدد نمی تواند استیل آذین شود و تنها نقطه مشترک این دو تیم خصوصی سازی و خرید بازیکنان ستاره است.

تراکتورسازی استیل آذین نمی شود، چراکه خریدهای تراکتورسازی هوشمندانه به دور از دلال بازی های مرسوم کشور انجام گرفته است. از نظر کادر فنی، جان توشاک با سابقه درخشان و افتخارآمیز، انتخاب هوشمندانه ای بوده است. این در حالیست که استیل آذین در دوران حضور خود در لیگ برتر چندین سرمربی تعویض کرده است که مجموع افتخارات و تجربیات این چند سرمربی از هر نظر کمتر از توشاک است. در زمینه بازیکنان نیز در استیل آذین آن دوره شاهد خرید بازیکنان ظاهرا ستاره اما بیشتر پا به سن گذاشته بودیم. این در حالیست که بیشتر بازیکنان تراکتورسازی زیر ۳۰ سال هستند و به خصوص بازیکنان خارجی این تیم علی رغم سن نه چندان بالا تجربه حضور در لیگ های اروپایی را دارند. اینکه حضور ستاره ها نمی تواند دلیلی بر قهرمانی یک تیم باشد، گفته منطقی به نظر می رسد اما اینکه حضور ستاره ها یک تیم را به رده های پایینتر می کشاند، به هیچ وجه منطقی نیست.

تراکتورسازی استیل آذین نمی شود، چراکه تراکتورسازی علاوه بر قدمت از پشتوانه مردمی برخوردار است. برخلاف تراکتورسازی، استیل آذین از پشتوانه مردمی برخوردار نبود. اگرچه در ابتدا سعی می شد تا این تیم را به عنوان پرسپولیس دوم معرفی کنند، اما مشاهده شد که حمایت آنچنانی از سوی پرسپولیسی ها نیز صورت نگرفت. تراکتورسازی ثابت کرده است که تنها یک تیم نیست و این تیم پشتوانه عظیم مردم آذربایجان را در کنار خود می بیند. تراکتورسازی از این نظر با هیچ از تیم های ظاهرا پرطرفدار لیگ برتر قابل مقایسه نیست و تا زمانی که این پشتوانه در کنار تراکتور باشد، قدرتمندانه در لیگ برتر حاضر خواهد شد.

تراکتورسازی استیل آذین نمی شود، چراکه تراکتورسازی امسال از برنامه بلندمدت خود رونمایی کرده است. برنامه ای که با قراردادهای ۳ و ۴ ساله این تیم بیشتر مشخص می شود. قراردادهای طولانی مدتی که در تاریخ لیگ برتر بی سابقه بوده است و این موضوع که معمولا در لیگ برتر ایران قرارداد بازیکنان خارجی و ملی پوشان شش ماهه و یک ساله است، نشان می دهد که تراکتورسازی روش منطقی و به سبک اروپایی را در باشگاه داری آغاز کرده است. این کار می تواند علاوه بر درآمدزایی برای باشگاه در سال های آتی، این تیم را برای ۳ یا ۴ سال از خریدهای آنچنانی بی نیاز کند.

نکته نهایی اینکه، رسانه های پایتخت و مرکزنشینانی که به یک باره دلسوز تراکتورسازی شده اند، راحت باشند و نگرانی به خود راه ندهند! تراکتورسازی تراکتورسازی باقی خواهد ماند و هواداران همانند همیشه در کنار تیم خود خواهند بود.

ارسال نظر