مهدینه ششم: خجالت بکشیم و خوش باشیم!

ششمین مهدینه مهدنیوز…

خجالت بکشیم!
داشتم به این فکر می کردم که در طول تاریخ ما ایرانی جماعت در پرورش کودک و آینده سازان مملکت هر چقدر همت کرده ایم به پای همت و سعی دهه اخیری ها و نسل آخری ها نخواهد رسید. بهتر نیست عزیزان پدربزرگ و اصلا نسل اندر نسل جد و آباد عزیزتر از جانمان، کمی یاد بگیرند؟(یعنی یاد می گرفتنتد برخی ها به رحمت خدا رفته اند خدا اموات شما را هم رحمت کند)ایشان مثل مور و ملخ ده ها فروند فرزند می ریخیتد توی کوچه و بازار بیشتر به صورت خودرو بزرگ می شدند با چندین تلفات… امروزه نسل جدید بیشتر تک فرزند خودشان را با چه مشقت و مراقبت هایی به منحصه ظهور می رسانند… خلاصه اینکه سه بسته پوشاک حدودا صد هزار تومن است.زمان شماها با صدهزار تومان جای شاه مخلوع می توانستید مملکت اداره کنید. هم اکنون نیازمند خجالت کشیدنتان هستیم!

تاسف خور شویم!
خوشبختانه با تلاش و کوشش عده کثیری از علاقمندان هنر و فرهنگ استاد سرابی از حبس آزاد شد فقط من مانده ام حاج آقا ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز بعد از اظهار تاسف چرا این گونه متقن فرموده اند: از اتفاقی که برای وی افتاده و باعث مکدر شدن خاطر شهروندان هنردوست تبریزی شده متاثر شدم و از دقایق اولیه شخصا پیگیر موضوع بوده ام. حاج آقا مهندس عزیز مدت مدیدی این مشکل وجود داشته ،خدای ناکرده از مناطق و دور و بر اطلاع نداشتید؟ عزیز بزرگوار علت بزرگ مشکلات مالی ایشان بخاطر عدم پرداخت مطالبات این مجموعه دار در قبل موزه مشاغل شهرداری تبریز است ! بجای تاسف خوردن اینچنینی از حادثه و به زعم خود قهرمانانه وارد عمل شدن بهتر اینکه کمی هم بخاطر مشکلات مدیریت مجموعه تحت نظر و وقوع چنین اتفاقاتی تاسف خور شوید!

به باد ندهیم!
«معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۸ خبر داد سنگفرش بازار سیگارفروشان طی روزهای آتی تکمیل می شود» این تیتر خبری درگاه روابط عمومی شهرداری تبریز برای سنگ فرش نمودن یکی از ورودی های بازار صفی است! جناب دستور بدهید تیتر اصلاح شود ما بازار سیگارفروشان نداریم برای بازار ثبت جهانی شده حرمت قائل شویم بخاطر چند سیگار فروش قدمت بازار را به باد نمی دهند!

چک کنیم
رییس شورای اسلامی شهر تبریزگفته است: «موضوع سفر به جمهوری چک و شاید کشور دیگر تنها برای بررسی تجارب این کشورها در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل عمومی است که توسط تیم کارشناسی اعزامی به این کشورها کسب می شود تا بتوانیم برای توسعه در این زمینه ها اقدامات شایسته ای انجام دهیم». ما ملت همیشه در صحنه فکر دیگری نخواهیم کرد که رییس شورای اسلامی شهرمان از کلمه «تنها برای…» استفاده می کنند شکور اکبرنژد اضافه کرد: این سفر سه روزه نیز با هدف بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی در کشورهای توسعه یافته و انتقال روش های نوین در این زمینه صورت میگیرد.
اکبرنژاد ادامه داد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا، ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقا کیفی آن می طلبد تا از تجارب سایر کشورها در این زمینه بیش از گذشته بهره مند شویم. لطفا تجربیات داخلی را هم چک کنید شاید بخشی از آن به درد بخور باشد!

خوش باشیم!
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفته است: در جریان بازرسی کارشناسان این اداره کل از دستگاه‌ها و تجهیزات شهربازی‌های استان حدود ۱۰۰ دستگاه برای استاندارد سازی و تعمیر پلمب شد.ساسان فرشی حق رو،با بیان اینکه حدود ۸۰ شهربازی در استان وجود دارد، افزود: این دستگاه‌ها در ۳۰ شهربازی استان پلمب شده و با دستور قضائی پلمب آنها برای تعمیر و بازسازی دستگاه‌ها برداشته و برای آنها گواهی استاندار یک ساله صادر می‌شود.
از جناب فرحی یک سوال بیشتر ندارم. می شود ایشان در حوزه استاندارد سازی دستگاه های اجرای استان ورود پیدا کنند؛ تا برخی از آنها که غیر استاندارد عمل می کنند( درحقیقت عمل نمی کنند یعنی خروجی آنچناننی نسبت به ورودی آنچنانی ندارند) اصلاح شوند یا پلمپ شوند تا ما خوش باشیم؟!

ارسال نظر