مهدینه پنجم: دام و طیور نروید/باج ندهید/ناراضی نباشید!

ما سکوت کردیم تا چیزی در حد اعتصاب غذا باشد یا حداقل بست نشینی، چیزی؛ اما هیچ اتفاقی نیفتاد! تا اینکه تصمیم گرفتیم دوباره خودمان را به زحمت بیاندازیم و مهدینه نویسی کنیم و پدر نقد مسوولین را در آوریم. باشد که رستگار شویم.آمین!

مهدنیوز: ما سکوت کردیم تا چیزی در حد اعتصاب غذا باشد یا حداقل بست نشینی، چیزی؛ اما هیچ اتفاقی نیفتاد! تا اینکه تصمیم گرفتیم دوباره خودمان را به زحمت بیاندازیم و مهدینه نویسی کنیم و پدر نقد مسوولین را در آوریم. باشد که رستگار شویم.آمین!

 

قلم به دست مزدور نباشید
همین دیروز و اصلا هر روز روز قلم است!قلم پایمان بشکند اگر از ته دل ننویسیم و قلم شود دستی که بر علیه حق و به باب خوش آمد گویی کسی بنویسد. دوستان مسوول در تک تک ادارت و سازمانهای وابسته علی الخصوص روابط عمومی های ساعی خدا شما را از قلم به دستان مزدور حفاظت کند!

اینقدر عقب جلو نکنید!
مسوولین امر توصیه موکد می کنند سر سال شمسی ساعت رسمی کشور را یک ساعت جلو بکشند بعد تابستان که می شود ساعت ادارات را دستکاری می کنند و ارباب رجوع به همراه خود ارباب مجبور می شوند ساعت کاریشان را یک ساعت عقب بکشند! این دستکاری ساعت و جلو عقب کردن ان را از ابوی گرامی سوال نموده ایم ایشان چنین حاذق جواب داده اند: ما همواره به غیر از آن ساعت خدادادی هیچ ساعتی را قبول نکرده ایم و همواره یک ساعت داشتیم و بس! فرزندم به آقای استاندار در ایام روز قلم بگو مگر ادارات ما خدای ناکرده تبدیل به خزینه حمام شده اند که ساعت ۶ صبح مردم بیایند کارشان راه بیفتد؟!

استاد را دریابید
درخبر آمده است استاد سرابی مجموعه دار نازنین به خاطر مشکلات عدیده مالی در بند شده است.تا آنجایی که بنده اطلاع دارم ایشان به خاطر هزینه های بالای تکمیل و تجهیز موزه فاخر مشاغل و عدم همیاری شهرداری تبریز و تعلل در پرداخت معوقات به این استاد و تبعات حاصله با مشکل مواجه شده است. چرا برای کسی که قلبش برای تبریز می تپد، کاری نکنیم؟ مدعیان مدیریت شهری عزیزان شورای شهر کجا تشریفشان است؟!

دام و طیور نروید!
امروز روز آخر نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری است و از انجایی که نمایشگاه بین المللی رفتن یکی از تفریحات ما تبریزی هاست اعلام می کنیم مثل ان دوست ما نباشید که رفته بود نمایشگاه میراث فرهنگی و آمده بود و می گفت کجای این نمایشگاه میراث فرهنگی داشت ما که از آخرین اطلاعات در مورد دام و طیور بهره بردیم! لطفا توجه کنید چندی است بخاطر تحریم و مشکلات پیرامون چندین نمایشگاه در کنار هم برگزار می شود لطفا جهت بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری تنها به سالن بزرگ امیر کبیر مراجعه کنید آن نمایشگاه دام و طیور چیز دیگری است…

باج ندهید!
من شهردار تبریز بودم به هیچ یک از اعضا باج یا سهم نمی‌دادم این جمله را تقی پور مدیر سابق مجموعه شهرداری تبریز و عضو کنونی شورای شهر تبریز می گوید.جمله،جمله ای بسیار سنگین و غیر قابل هضم است! کسی به چیزی باج داده است که عضو شورای شهر تبریز چنین می گوید؟! وی به صراحت می گوید: اگر روزی من شهردار تبریز بودم به هیچ یک از اعضای شورای شهر باج یا سهم نمی‌دادم و اگر از من سهم یا باجی می‌خواستند قطعاً این موضوع را با مردم در میان می‌گذاشتم. دوستان همشهری من می دانید دخالت اعضای شورای شهر اسلامی شهرتان در امور اجرایی شهرداری تبریز جرم و خلاف محسوب می شود چه برسد کسی از این مال مردم سهمی برای خود قائل شده باشد!
این گفتگوی فارس است بخوانید جای دوری نمی رود:
http://fna.ir/darq4i

ناراضی نباشید!
همین فارس نوشته است و ما چیزی نمی گوییم: استاندار آذربایجان‌شرقی این روزها ناراضی است؛ از وضعیت ماموریت‌های اداری، از ذخیره مرخصی‌ کارکنان، از اضافه‌‌کاری کارمندان، از جلسات کارگروه‌ها؛ او حتی از اتاق جلسات نیز ناراضی است.

گویا چند روز پیش استاندار آذربایجان‌شرقی گفته بود، نحوه مدیریت جلسات ضعیف است و حاضران اکثراً به موضوع جلسه آگاه نیستند، از این‌رو باید به دنبال اقدام موثر و راهکار اساسی در پی یک جلسه باشیم.
او همچنین برای کاهش تعداد جلسات بر لزوم ادغام کارگروه‌ها تاکید کرده و نهایتاً گفت، باید فکری هم به حال اتاق جلسه بکنیم؛ چرا که محیط مناسبی نیست!
این نخستین‌ بار نیست که پورمحمدی از برخی ضوابط اداری استان اعلام نارضایتی می‌کند. او مدتی پیش، از این که ماموریت‌های اداری حالت تفریح به خود گرفته‌اند، سخن گفته و تاکید کرده که باید در وضعیت ذخیره مرخصی و اضافه‌کاری کارمندان هم بازنگری شود.

ارسال نظر