مهدینه چهارم / ظاهرا باز هم سیب زمینی گران شده است؟

قسمت چهارم مهدینه های مهدنیوز…

مهدنیوز: داستان مهدینه نویسی همچنان ادامه دارد و در مهدنیوز شما میهمان چند سطری هستید که پیشنهاد داده اید کوتاهتر بنویسیم و از آب بستنش بکاهیم و بر نمکش بیافزایم!
ما گشنگی و تشنگی چشیده از روزهای ماه روزه بر فطرت خود برگشته های این ماه رشک می بریم و همچنان چشمانمان لبریز امید است تا دستان عاقبت اندیش شما دعاگویمان باشد و اما بعد…

🔸ظاهرا باز هم سیب زمینی گران شده است؟
کانال فاش گو و پشت پرده برنداز بیداری آذربایجان(اویاقلیق) یکی پس از دیگری پشت پرده استخدامهای و تغییر تبدیل وضعیت نورچشمان اهالی شورای شهر تبریز را رونمایی کرده و سوالات چندی از برخی اعضای شورای شهر شهر می پرسد بجاست عموها و دایی ها و پایش برسد خاله و عمه های ساکن در شورای شهر پاسخو باشند! جالب این که این روش های تبعیض آمیز دقیقا در جلوی چشم ناظران بیدار یعنی شهروندان تبریزی و غیره اتفاق می افتد و به دست مدیریت شهری که منتخب سیزده نفر اعضای شورای شهر اند… ببخشید سیب زمینی کیلویی چند است چرا دوباره گران شده است( می خواستم در باره گرانی سیب زمینی بنویسم دیدم ننویسم بهتر است همین جا اشاره ای به آن کردم!)

🔸استاندار در پارتی شبانه نبوده است
فارس نوشته است: حضور استاندار در مجلس خاص؛ استاندار آذربایجان‌شرقی در حالی اخیراً در مهمانی یکی از احزاب سیاسی شرکت کرده که مسوولیت اصلی اجرای انتخابات را بر عهده دارد و رفتار و گفتار وی باید نماینده بی‌طرفی و عدم‌تعلق‌خاطر به احزاب و افراد باشد.
خبر را نخوانده بودیم و فقط تیترش را دیدیم ،فکر کردیم دوباره در خارج شهر یک مسوول شهری را در پارتی شبانه گرفته اند و استاندار آذربایجان شرقی جهت حل و فصل قانونی! و ارایه پاره ای توضیحات رفته است آنجا ! این در حالی است که شکر خدا استاندارمان در یک دورهمی حزبی بوده است سرین سلامت …اللاها چوخ شکور هله بوجور اولسون

🔸فاتحه مع صلوات
در اتوبان کسایی تبریز تا بحال رانندگی فرموده اید؟ این چه سوالی است همه می دانند مسیر وادی رحمت از این اتوبان می گذرد و هر تبریزی به ناچار حتی فقط برای آخرین بار هم که شده گذرش به این اتوبان می افتد! این را گفتم تا گفته باشم در این اتوبان معظم لطفا همانند آپاچی ها اتومبیل نرانیم.همین!

🔸می خواهد بکشدش
پدر از اوستا ممد یک کیسه گچ گرفته است آورده است درست وسط پذیرایی بساط پهن کرده است و آن هنگام دارد به کمک والده آب قاطی گچ می کند،می پرسیم پدر جان تو را چه شده است این؟! می گوید:با من کاری نداشته باشید می خواهم تلویزیون را گچ بگیرم! می گوییم چرا؟ می فرماید: اینان حرمت ماه خدا را هم نگاه نمی دارند این همه سریال بی ربط به این ماه عزیز آنهم به صورت منهای ۱۲ نشان می دهند لبریز از کشت و کشتار،دعوا و حلق آویز کردن این آن… دستم به رییس صدا و سیما نمی رسد که یقه اش را بگیرم دارم مبادی انتهایی رسانه اش را که تلویزیون منزل من می باشد با گچ گل می گیرم حرفی هست؟!

🔸شاهکار شبکه استانی
ربنای شجریان همه ساله از شبکه سهند پخش می شود البته با صدای قاری نوجوان جناب موسوی، این تقلید ماهرانه و پخش آن از صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی از شاهکار استاد شجریان به نظرم تنها نقطه قوت یک ماه رسانه محلی ماست و شدیدا تبریک گفتنی البته شاید منظر خواب آلود مجری سحرهای رمضان را که با چشمان پوف کرده و خواب آلودش خوردن سحری را بر من حرام کرده بود جبران کند! این به آن در… طاعات و عبادات قبول

🔸با وجود وغیره دریاچه زنده شد
خرداد ماه حماسه و ایثار است این را گفتم تا بدانید با این اوضاع کلانتری و گرانی و غیره(از وغیره بحران مدیریت منظورمان است) همچنان بر این باوریم که همچون خرمشهر دریاچه ارومیه را خدا آزاد کرد والسلام

🔸چیخ اشییه
همان فارس نوشت : با گذشت ۹ ماه از ابلاغ قانون «منع به‌کارگیری بازنشستگان» به دستگاه‌های اجرایی کشور، هستند از مدیران کل استان آذربایجان‌شرقی که حاضر به تمکین از این قانون نیستند؛ این در حالی است سنوات یکی از این مدیران حتی از ۳۵ سال نیز گذشته‌ است. عزیزم بیا برو از پشت میزت اینور والا ابوی بزرگوار بعد از کچ گیری یک رسانه به سراغتان می ایند! گفته باشم…بترس از ان زمانی که متوجه شده باشد ۵ سال هم اضافه خدمت خورده ای !

بنشینم و صبر پیش گیرم ، دنباله کار خویش گیرم

ارسال نظر