موج همدلی مردم آذربایجان شرقی با سیلزدگان

مردم آذربایجان شرقی در روزهای گذشته ضمن همدردی با مردم سیل زده کشورمان در گلستان، لرستان، خوزستان، ایلام و کردستان، کمک های انسانی و فنی خود را به این مناطق اعزام کردند.

مردم شهرهای ۲۱ گانه آذربایجان شرقی در روزهایی که گذشت، در دو قالب دولتی و غیردولتی، کمک های خود را به سیلزدگان کشورمان در مناطق شمالی و غرب و جنوب غربی کشورمان ارسال کردند تا نشان دهند که «همه جای ایران سرای من است».
فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته آکنده از فیلم هایی از حضور خودجوش جوانان آذربایجان شرقی در مناطق سیل زده کشورمان بود که برای کمک به هموطنان شان به این مناطق عازم شده بودند.
علاوه بر این، ساختارهای رسمی و شناخته شده در آذربایجان شرقی از قبیل جمعیت هلال احمر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز و نیروهای نظامی مستقر در استان نیز در قالب کاروان های فنی و انسان دوستانه به کمک سیل زدگان استان های گلستان، لرستان، خوزستان، ایلام و کردستان شتافتند.
هم افزایی مردمی و دولتی در آذربایجان شرقی برای مشارکت در مشکلات سیلزدگان و ارسال محموله کمک های مردمی و فنی به آنان، تبلور اجماع ملی برای عبور از چالش سیل در مناطق مختلف ایران زمین است.

**محموله کمک های هلال احمر آذربایجان شرقی به لرستان ارسال شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: ۵ تریلی کمک این جمعیت شامل چادر، پتو، زیرانداز، موکت، کنسرو تن ماهی، لوبیا و بسته های غذایی ۷۲ ساعته به مناطق سیل زده در غرب و جنوب کشور ارسال شد.
سعید کنعانی در بازدید از پایگاه های امداد و نجات نوروزی مراغه در جمع خبرنگاران افزود: هفته گذشته هم در سه نوبت کمک های جمعیت هلال احمر استان به مناطق سیل زده گلستان با ۵ تریلی و ۱۱ کامیون ارسال شد.
وی اضافه کرد : پتو، وسایل گرمایشی، زیرانداز و انواع کنسرو با تاریخ مصرف بالای شش ماه از جمله اقلام مورد نیاز برای خانواده های آسیب دیده از سیل در گلستان، لرستان و خوزستان است.

**اعزام تیم عملیاتی آتش‌نشانی تبریز به مناطق سیل زده ایلام
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از اعزام تیم عملیاتی این سازمان به مناطق سیل زده ایلام خبر داد و گفت: در راستای دستور شهردار تبریز گروهی از آتش‌نشانان به همراه نیروهای خدماتی شهرداری به منظور امداد رسانی به هموطنان سیل زده ایلام عازم این استان شدند.
محمد قلیزاده افزود: تیم عملیاتی آتش‌نشانی با استقرار در دره‌شهر ایلام با بررسی‌های میدانی و اولویت‌بندی‌های امدادی، عملیات تخلیه سیلاب منازل، معابر، مراکز تجاری و مسکونی را که بر اثر سیل دچار آبگرفتگی شده بودند، با استفاده از موتور پمپ‌‌های تخلیه آب آغاز کردند و این عملیات در مرکز و حومه شهر ادامه دارد.
وی اظهار کرد: همزمان با تخلیه آب، روند تخلیه لوازم، اسباب و اثاثیه منازل به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و کاهش میزان خسارات مالی در حال انجام است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز یادآوری کرد: پیش‌تر گروه دیگری نیز متشکل از پرسنل آتش‌نشانی تبریز به منظور امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده استان گلستان به این منطقه اعزام شده بودند.

**اعزام تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات سپاه عاشورا به لرستان
به دنبال وقوع سیل در پل‌دختر لرستان و ضرورت امداد رسانی به مردم آن منطقه، با دستور فرمانده سپاه عاشورا یک تیم ۲۰ نفره متخصص و مجهز به وسایل امداد و نجات به پل دختر اعزام شدند.
همچنین هفت کامیون کمک‌های مردمی سپاه عاشورا شامل پتو، کنسرو، آب آشامیدنی و لوازم گرمایشی به منطقه لرستان ارسال شد.
در ضمن یک دستگاه نانوایی سیار پخت نان با توان پخت روزانه ۳۰۰۰ نان، با تمام امکانات و نیروی انسانی لازم به لرستان اعزام شد.

ارسال نظر