×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
ناامید کننده‌ترین «لیست امید»

شاید به جرات بتوان گفت کمتر کسی متصور می‌شد سرنوشت لیست امیدی که ۸ نفر آن اکنون عضو شورای اسلامی شهر تبریز هستند اینگونه به نفاق کشیده شود؛ که هنوز با گذشت تقریبا یک ماه پس از برکناری شهردار قبلی نتوانسته‌اند با اکثریتی که در شورا دارند «شهردار»ی برای کلانشهر تبریز انتخاب کنند.

به نظر می‌رسد مهمترین دلیلی که لیست امید هنوز نتوانسته است اتحاد -نداشته – خود را حفظ کند ترجیح دادن اهداف فردی به اهداف تشکیلاتی باشد. در مقابل لیست امید، انسجامی که در بین اعضای مستقل و یا اصولگرا مشاهده می‌شود قابل تحسین است.

یکی از بزرگترین ضربه‌هایی که لیست امید به آینده انتخابات زد، این است که اعتماد به کاندیداهای لیست را از بین برد. و دیگر کسی در تبریز به کاندیداهای لیست رای نخواهد داد.

در مقابل لیست ناامید کننده تبریز شاهد لیست امید شورای شهر اصفهان هستیم که در اولین جلسه خود که ساعت ۶:۳۰ صبح شروع و در ساعت ۸:۳۰ زمانی که اکثر اعضای شورای شهر تبریز در خواب هستند شهردار اصفهان را با قاطعیت آرا انتخاب کردند.

همچنین لیست امید شورای شهر مشهد با ۱۵ رای اعضای خود شهرداری انتخاب کردند که بنا بر اظهارشان قویترین شهردار مشهد پس از انقلاب اسلامی می‌باشد. یکی از نوآوری‌های قابل تحسین این دوره از شورای اسلامی شهر مشهد این است که هر هفته یکی از اعضای شورا در زمان مشخصی خود شخصا تلفن ۱۳۷ که کانال ارتباطی شهروندان با شهرداری می باشد را جواب می دهد تا از مشکلات مردم مستقیما و بدون هیچ گونه روتوشی آشنا شود. در حالی که برخی از اعضای شورای تبریز در جلسه علنی انتخاب شهردار با موبایلشان در حال لابی‌گری هستند چه برسد به مشکلات این شهر خسته برسند.

تبریز که زمانی پادشاهان بر تخت ملوکانه‌شان در آن شهر جلوس می‌کردند اکنون نه تنها بلدیه‌چی ندارد بلکه والی‌اش هم در بحبوحه رویداد جهانی «تبریز ۲۰۱۸» پایتخت نشین شد تا این شهر در حسرت روزهای طلایی خود به مانند دریاچه ارومیه جان دهد.

 

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال