نیازمند نقد کارشناسانه اصحاب رسانه هستیم

به گزارش مهر، مجید خدابخش شامگاه چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار که به همت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان برگزار شده بود در خصوص لزوم راه اندازی موزه مطبوعات استان اظهار داشت: همواره تبریز به عنوان شهر اولین ها مطرح بوده و از این لحاظ، تاسیس موزه مطبوعات در این شهر ضروری است و می توان گفت، این شهر لیاقت داشتن اینچنین موزه ای را دارد.

وی ادامه داد: قول تاسیس این موزه در زمان استاندار قبلی آذربایجان شرقی داده شده بود که ما نیز از زمانی که به استان آمدیم، تلاش کرده ایم هر قولی که استاندار قبلی در استان داده را پیگیری کنیم.

هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگاران در خصوص مسائل اداری را ندارد

خدابخش در خصوص درخواست اصحاب رسانه استان مبنی بر عدم شکایت مدیران علیه خبرنگاران گفت: در خصوص شکایت از اصحاب رسانه باید به این هم فکر کنیم که وقتی نشر اکاذیب اتفاق می افتد در قبال این امر چه واکنشی باید داشته باشیم.

وی ادامه داد: اینکه مدیر دولتی، حق شکایت نداشته باشد در خصوص مسائل اداری، قابل تحقق است و هیچ مدیر دولتی هم حقی در این زمینه ندارد اما در خصوص مسائل فردی، حرمت آبروی انسان ها قابل توجه است و نمی توان به این سادگی از آن گذشت.

خبرنگاران نقص های موجود در ادارات را سوژه خبری خود قرار دهند

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در ادارات ما، نقص های زیادی است که اگر خبرنگاران به این کاستی ها توجه کنند دیگر نیازی به بردن ابروی هیچ شخصی به عنوان سوژه خبری نیست.

وی همچنین در خصوص نقش مهم رسانه ها در مسائل مهم کشور و استان گفت: به عنوان مثال اخیرا با بحث عدم باشگاه داری  شهرداری تبریز در زمینه ورزش قهرمانی مواجه هستیم که از رسانه ها توقع داریم تا به صورت کارشناسی به این موضوع ورود داشته باشند چرا که میلیاردها تومان پول در سال برای باشگاه های ورزشی شهرداری تبریز خرج می شود در حالی که با همین مقدار هزینه می توان چندین و چندین سالن ورزشی و پارک در شهر ساخت.

خدابخش با بیان اینکه اینکه هم اکنون تبریز در جایگاه درخور شان خود قرار نگرفته است، گفت: در همین راستا از تمامی نقدهای اصحاب رسانه حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: اگر مطبوعات در سطح ملی در خصوص مساله ارز ورود پیدا می کردند قضیه متفاوت تر از اوضاع کنونی بود، هم اکنون هر جایی که در ادارات، فساد می بینیم، معلوم می شود مطبوعات خوب به موضوع ورود نیافته اند چرا که مطبوعات را به عنوان اعضای نظارتی ادارات می شناسیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر انسان مجبور به پاسخگویی در قبال کارهایش نباشد حتما طغیان می کند، گفت: مطبوعات وظیفه دارند در راستای شفاف سازی امور تلاش کنند که در این زمینه نیز مدیر و فردی را بری از نقد نمی دانیم.

لزوم احیای امید در بین مردم

رحیم شهرتی فر نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی بر لزوم همراهی رسانه ها در اوضاع سخت کنونی کشور گفت: باید شعار همگام و همراه با مردم را دوباره احیا کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: امروزه در سایه همراهی با مردم  می توانیم از این دوران در کشور که در اثر توطئه های دشمنان به وجود آمده به سلامت بگذریم.

وی با تاکید بر لزوم احیای امید در بین مردم گفت: در این برهه، انچه که به شدت به آن نیاز داریم زنده کردن امید در بین تمامی اقشار جامعه است و در این راستا رسانه ها بالاترین وظیفه را بر عهده دارند.

ارسال نظر