×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش تسنیم، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، با برگزاری آیینی در سالن حکیم نباتی سازمان منطقه آزاد ارس کلنگ زنی می‌شود.

این نیروگاه سیکل ترکیبی، در کلاس نوع F ساخته می‌شود که می‌تواند نسبت به نیروگاه‌های موجود کشور باهمان میزان مصرف سوخت، برق بیشتری تولید می‌کند.

نیروگاه ارس شامل یک واحد گاز، یک واحد بخار، بویلر بازیاب با آتش اضافی، سیستم خنک کن اصلی از نوع ACC و پست ۴۰۰ کیلوولت است.

این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسط شرکت نیروگاه سیکل ترکیبی پرتو انرژی آذر ارس ساخته می‌شود و میزان سرمایه گذاری برای ساخت واحد نیروگاهی، ۲۳۰ میلیون یورو برآورد شده است. از این میزان ۲۰۰ میلیارد تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و مابقی از طریق صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود.

تاکنون تنها یک مورد از نیروگاه کلاس F در کشور راه اندازی شده است و تکنولوژی مورد استفاده در نیروگاه ارس از شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است. سوخت توربین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ارس، گاز و گازوئیل است که در فصول سرما به دلیل کمبود گاز به گازوئیل تغیییر می‌یابد.

مراحل ساخت و بهره برداری نیروگاه ارس در ۴۰ ماه پیش بینی شده است و با ورود نیروگاه به مدار سراسری، برق مورد نیاز صنایع سنگین مستقر در ارس، به طور کامل تأمین خواهد شد.

در طول ساخت این نیروگاه ۳۰۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و پیش بینی می‌شود که بعد از بهره برداری نیز شاهد اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفری در نیروگاه سیکل ترکیبی ارس باشیم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال