×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷  
it is true
true
true
همایش بین المللی «تبریز و انقلاب مشروطه ایران» آغاز به کار کرد

به گزارش ایسنا، رئیس همایش در مراسم آغاز به کار آن، اظهار کرد: تبریز از گذشته خاستگاه مشروطه بوده و قهرمانان زیادی از جمله علما و روحانیون در مشروطیت پیشتاز بودند، این افراد با بصیرت خود جنبش ایجاد کردند و معتقدم این حرکت در طول تاریخ و در بیان بزرگان همواره ماندگار می‌ماند.
عزیز جوانپور ادامه داد: هنور هم نمی‌توانیم قدر و عظمت جان فشانی‌های قهرمانان دوران مشروطیت را  با برگزاری این همایش‌ها جبران کنیم.
وی با اشاره به مشارکت بسیج فرهنگیان استان در برگزاری این همایش، افزود: ۱۸۶ عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد ۴۵ عنوان مقاله انتخاب شده و از مجموعه مقالات همایش نیز رونمایی خواهد شد. همچنین در حوزه مشروطیت در مورد ستارخان و باقرخان سه عدد سی دی تولید شده است.
وی با اشاره به مشارکت میهمانانی از کشور ترکیه و آذربایجان در این همایش، افزود: امسال با توجه به رویداد تبریز ۲۰۱۸، دانشگاه آزاد اسلامی در اقدامی فرهنگی، در کنار مباحث علمی؛ اقدامات هنری، اسنادی و مطبوعاتی، نیز انجام داده است.
جوانپور افزود: در این همایش از اثرات و اسناد با ارزش آقای سرابی که در اختیار ما قرار داده شده است، رونمایی می‌شود و همچنین آثار نقاش “بقالی” که چهره رجال مشروطیت را به تصویر کشیده، به نمایش گذاشته می‌شود.
وی از افتتاح دبیر خانه دائمی مشروطه در تبریز خبرداد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال