پروازهای فرودگاه تبریز به علت مه غلیظ با تاخیر انجام می‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به بروز پدیده مه غلیظ و دید صفر در فرودگاه تبریز پروازهای این فرودگاه تا بهبود شرایط انجام نمی‌شود.

رامین آذری، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۵ پرواز قرار بود که در این فرودگاه انجام شود که در پی بروز این پدیده هیچ یک از این پروازها انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در صورت بهبود شرایط پروازها با تاخیر انجام خواهد شد، اظهار داشت: مسافران برای کسب اطلاع از وضعیت پروازهای خود با اطلاعات پرواز فرودگاه به شماره تلفن های ۱۹۹ و ۴-۳۵۲۳۴۷۰۱ تماس گیرند.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شود.

ارسال نظر