×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار

محمد محمدپور در پیام خود آورده است: جهان و مردمان آن با ورود به عصر رسانه ها و گسترش جامعه اطلاعاتی، دوران متفاوتی را تجربه می کنند.
در ادامه این پیام آمده است: در دنیایی که رسانه ها جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان ها محسوب می شوند، کارکرد این پدیده در همه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و فرهنگی معلوم و مشهود است.
امروزه جامعه ای توسعه یافته تلقی می شود که بتواند در کنار توسعه ی شاخص های اجتماعی و اقتصادی بر معیار آموزش و اطلاعات و در حقیقت عنصر دانایی اجتماعی تاکید کند، و بر این اساس رسانه ها با تولید اطلاعات نقش تاثیرگذاری در ارتقای آگاهی برعهده می گیرند و جامعه را در نیل به توسعه همه جانبه یاری می کنند.
در دنیای کنونی توجه به نقش و اثر رسانه در سیاستگذاری های ملی و منطقه‎ای از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا باید در فرآیند توسعه و اتخاذ استراتژی های مناسب، نقش اساسی خویش را ایفا کنند.
در این میان خبرنگاران به عنوان اصلی ترین عناصر تولید اطلاعات و اشاعه آگاهی های عمومی، مشکلات اجتماعی را جستجو می‌کنند و مسائل و نیازهای جامعه را درک می‌کنند و برای انتشار آن خود را مسوول می‌دانند و با قلم خود به مواجهه با کاستی‌ها، سهل‌انگاری‌ها و کمبودهای موجود می‌روند و باید اذعان داشت که شغل خبرنگاری جزو شغل های سخت و پرخطر در دنیا محسوب می شود.
رسانه ها علاوه بر کار اطلاع رسانی، خدمات ارائه شده را تحلیل و سمت و سوی توسعه را در مسیر منافع ملی قرار می دهند و باعث گسترش امید و آرامش و نشاط در جامعه هستند.
تحولات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی در یک جامعه به فعالیت خبرنگاران وابسته است و این خبرنگاران هستند که می توانند سطح باور و اندیشه و استعداد افراد جامعه را رشد و توسعه داده و سطح علم و دانش و فرهنگ یک جامعه را بالا ببرند و هر لحظه فکری نو به جامعه ترزیق نمایند و در برابر این تعهد و دلبستگی خبرنگاران، شایسته است مسوولان نیز قدردان این تلاش ها بوده واین زحمات را ارج نهند.
۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی بهانه ای است که علاوه بر اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران و اثرگذاران عرصه ‏اطلاع رسانی بر این مسئله تاکید شود که خبرنگاران نقش حساسی در شفافیت امور و گسترش مشارکت عمومی در جریان توسعه و ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏دارند.
محمدپور در پیام خود آورده است: ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان عرصه خبرنگاری به ویژه شهید محمود صارمی، خبرنگار جمهوری اسلامی ایران که به دست طالبان شهید و جاودانه شد، این روز را به تمامی خبرنگاران و روزنامه نگاران سخت کوش و پرتلاش کشور به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه آذربایجان شرقی تبریک گفته و توفیقات روزافزون خبرنگاران متعهد و تلاشگر را از درگاه خداوند یکتا خواهانم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال