پیدا کردن مکان پارک خودرو، قابلیت جدید اپلیکیشن گوگل مپ

شرکت گوگل با آپدیت های دوره ای که برای سرویس و اپلیکیشن گوگل مپ ارائه می‌دهد، همواره با افزودن قابلیت هایی کاربردی، کار را برای کاربران بسیار ساده ساخته و بیش از پیش نیازهای آنان را برآورده می‌سازد.

مهدنیوز – سرویس فناوری: امکان علامت گذاری محل پارک خودرو شخصی یا Parking Location، قابلیت جدیدی است که گوگل در آخرین به روزرسانی اپلیکیشن Google Maps، به کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS ارائه کرده است.

کاربران اندروید برای استفاده از این قابلیت باید بر روی نقطه آبی رنگی که نشانگر موقعیت مکانی آنها بر روی گوگل مپ است ضربه زده (و یا خودشان شخصا مکان دقیق را بر روی نقشه مشخص کنند) سپس با انتخاب گزینه “Save your parking” محل پارک خودروی خود را بر روی نقشه علامت گذاری کنند.

کاربران iOS نیز لازم است پس از مشخص کردن مکان دقیق بر روی نقشه گوگل مپ، با ضربه زدن بر روی نوار آبی رنگ پایین صفحه و سپس دکمه سه نقطه (تنظیمات) بالا و سمت راست، گزینه “Set as parking location” را انتخاب کنند.

مشاهده علامت “You parked here” در اپلیکیشن گوگل مپ
پس از این کار علامت پارکینگ بر روی نقشه گوگل مپ و محل پارک خودرو به نمایش درمی آید که در کنار آن عبارت “You parked here” نوشته شده است.

قابلیت های جانبی اپلیکیشن گوگل مپ برای پیدا کردن مکان پارک خودرو
در کنار قابلیت نمایش محل پارک خودرو، کاربران اندروید این امکان را دارند که با ضربه زدن بر روی علامت مکان پارک در اپلیکیشن گوگل مپ، برای یادآوری پرداخت عوارض پارک ریمایندر (reminder) تنظیم کنند، از مکان پارک عکس تهیه کنند، آدرس دقیق محل را یادداشت کنید و یا آن موقعیت مکانی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اگرچه کاربران iOS امکانات محدودتری در اختیار دارند اما آنها نیز می توانند با ضربه زدن بر روی مکان پارک مشخص شده بر روی نقشه گوگل مپ، آن موقعیت مکانی را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و البته عکس های مکان مورد نظر را در صورت موجود بودن بر روی اپلیکیشن google maps در اختیار داشته باشند.

ارسال نظر