پیش بازی / رونمایی از تیم دنیزلی در مسجد سلیمان

بر اساس قرعه کشی لیگ برتر، تراکتور آذربایجان در اولین رویایی فصل خود باید مهمان نفت مسجد سلیمان باشد. این بازی که راس ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۳۱ مرداد آغاز می شود، رونمایی از تیم مصطفی دنیزلی و نشان دهنده ترکیب اولیه ای خواهد بود که این سرمربی به میدان خواهد فرستاد.

مهدنیوز – سرویس ورزش: بر اساس قرعه کشی لیگ برتر، تراکتور آذربایجان در اولین رویایی فصل خود باید مهمان نفت مسجد سلیمان باشد. این بازی که راس ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۳۱ مرداد آغاز می شود، رونمایی از تیم مصطفی دنیزلی و نشان دهنده ترکیب اولیه ای خواهد بود که این سرمربی به میدان خواهد فرستاد.

تراکتور مدعی

اگرچه نمی توان از روی لیست ورودی و خروجی بازیکنان تراکتور نظر قطعی صادر کرد اما تمام ارکان باشگاه از مالک، مدیرعامل و سرمربی تیم تا بازیکنان و کارشناسان، اذعان می کنند که امسال تراکتور شانس اول قهرمانی خواهد بود. این موضوع زمانی محقق می شود که تیم اول آذربایجان از هفته اول برنامه دقیقی برای رسیدن به قهرمانی داشته باشد. همین موضوع سبب شده است که انتظارات به حق هواداران نیز از این تیم بالا رفته و با هیجان اولین بازی تراکتور را تماشاگر باشند.

 

نقل و انتقالات تراکتور

تراکتور از جمله تیم هایی است که علاوه بر حفظ بازیکنان کلیدی فصل گذشته، خریدهای خوبی نیز داشته و هزینه های خوبی کرده است.  برای نمونه در خط دروازه رشید مظاهری، در خط دفاعی محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری و میثم تیموری، در خط هافبک سعید مهری و رضا اسدی و در فاز تهاجمی رضا شکاری که اکثرا بازیکنان ملی‌پوش محسوب می‌شوند به عضویت این تیم درآمدند. «مازولا» و «میمبلا» دو خرید خارجی را هم باید به این لیست اضافه کرد که خبر از تیم پرمهره تراکتور برای لیگ نوزدهم می‌دهد.

در این میان اما نفرات کلیدی جدا شده از این تیم آنتونی استوکس و لی هری اروین دو مهاجم بریتانیایی بودند که پایان همکاری آنها قابل پیش‌بینی بود و نیز دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور و احسان پهلوان سه سربازی که با اتمام خدمت سربازی خود به ذوب‌آهن‌ بازگشتند، مهمترین خروجی‌های این تیم را شامل می‌شوند.

 

نوک حمله، پاشنه آشیل تراکتور

وعده های مالک و مدیرعامل باشگاه برای خرید مهاجم تراز اول به طول انجامید و تراکتور در این پست با مشکل مواجه است. البته این تیم مهاجمان خوب و جوانی دارد که فصل گذشته جذب کرده است. ساسان انصاری و محمدرضا آزادی بازیکنانی هستند که در بازی اول می توانند فرصت حضور داشتنه باشند اما بعید هم نیست که دنیزلی بازیکنان غیر مهاجم را که گلزن هم هستند به صورت موقت در این پست قرار دهد.

تراکتور در پست های دفاعی نیز هنوز نیاز به بازیکن دارد و از سوی دیگر میمبلا نیز که به تازگی به این تیم پیوسته است، برای بازی اول اجازه حضور نخواهد داشت. در حالت کلی برای تیمی که در زمینه خرید هافبک اسراف کرده است، کمبود بازیکن در پست های دفاعی و خط حمله قابل مشاهده است.

 

گرمای هوا، دشمن شماره یک تراکتور

زردپوشان مسجدسلیمان در بازی فردا روی حمایت هواداران خود و گرمای طاقت‌فرسای مسجدسلیمان در این مقطع از سال که مشکلی بزرگ برای تیم‌های میهمان تلقی می‌شود حساب ویژه‌ای باز کرده و به دنبال شروعی خوب هستند. گرچه مطمئناً کسب یک امتیاز نیز آنها را از این بازی خانگی و جدال با حریف مدعی و پرطرفدار خشنود و راضی خواهد کرد.

 

طبق برنامه این بازی راس ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان برگزار می‌شود و قضاوت آن بر عهده علیرضا فغانی با همراهی محمدرضا منصوری و علی‌اکبر نوری به عنوان کمک‌های اول و دوم، حمید حاج‌ملک و احمد محمدی به عنوان کمک داوران اضافی و حسن انتظاری به عنوان داور چهارم خواهد بود. ضمن اینکه حسین عسگری نیز ناظر این بازی انتخاب شده است.

 

ارسال نظر