چرا باختیم؟

اختصاصی مهدنیوز – تراکتورسازی در حالیکه ۳-۱ از صنعت نفت آبادان پیش افتاده بود، بازی را به این تیم واگذار کرد تا در اولین بازی حذفی خود از این جام حذف شده و آسانترین راه را برای کسب سهمیه آسیایی از دست بدهد. این حذف فقط از دست دادن جام نبود و مسائلی چون پنالتی گل نشده عبدالله پور و اعتراض به تعویض دژاگه راه را برای شروع حاشیه ها باز کرد. اما چه عواملی باعث شد که این نتیجه رقم بخورد؟

 

تعویض های اشتباه توشاک: ۲ تعویض از ۳ تعویض توشاک در وقت قانونی بازی اشتباه بود. اگرچه مصدومیت دانیال اسماعیلی فر باعث شد تا توشاک مجبور به تعویض او شود اما در اصل خروج اسماعیلی فر و و سوگیتا کمر تراکتور را در ۱۵ دقیقه انتهایی شکست. تراکتورسازی در این دقایق به جز استوکس بازیکن سرعتی برای ضد حمله و ادامه حملات نداشت و استوکس نیز عملا تنها مانده بود.

 

بازی دادن به ملی پوشان: حضور در اردو و سفر به اندازه کافی می تواند برای یک بازیکن بالای ۳۰ سال خسته کننده باشد. چه برسد که این بازیکن در یک بازی ملی نیز به میدان رفته باشد. حضور در بازی جام حذفی بدون تمرین در اردوی تیم و بدون ریکاوری مناسب، نمی توانست نتیجه ای جز این داشته باشد. این در حالیست که توشاک می توانست به بازیکنان داخل زمین و جوانان نیمکت نشین اعتماد بیشتری کند.

 

آن پنالتی عجیب: عبدالله زاده بازیکن پنالتی زنی است و به همین دلیل در لیست ۵ نفره پنالتی زنان تیم نیز قرار داده شده بود. اما پنالتی عبدالله زاده بدون دورخیز لازم و آنچنان آرام و روی زمین بود که حدس جهت پنالتی توسط دروازه بان و مهار آن کار سختی نبود. این در حالیست که شدت پنالتی استوکس تور دروازه را پاره کرده بود و حداقل انتظار می رفت که در این مواقع پنالتی یکی از عناصر شدت یا تکنیک را در خود داشته باشد. اگرچه نمی توان این نوع پنالتی را نشان تبانی یا عدم علاقه به گلزنی در مقابل تیم سابق عنوان کرد و باید به شدت از این نوع حاشیه ها دوری نمود اما این نکته نیز باید در باشگاه مورد بررسی قرار گیرد که در یک بازی حساس چرا یک بازیکن پنالتی را با پاس رو به عقب به دروازه بان تیم سابق خود اشتباه می گیرد.

 

نداشتن پلن دوم: برخلاف بازی های گذشته، تراکتورسازی در این بازی برای حفظ نتیجه ۳-۱ هیچ نقشه ای نداشت و هیچ تغییری در بازی این تیم دیده نشد. این در حالیست که باید این موارد در یک بازی حساس از پیش تعیین شده و برنامه ریزی لازم صورت گیرد. برای نموده اضافه شدن یک عنصر دفاعی می توانست نقشه ای برای تیمی باشد که ضعف های خط دفاعی اش مشهود است. البته کسانی که بی مهابا به جان توشاک می تازند همان کسانی هستند که در بازی گذشته این سرمربی را به خاطر تعویض ها و تغییر بازی منجر به برد می ستودند و نباید با یک باخت هرچند مهم بلافاصله سرمربی تیم یا بازیکنان مورد حمله قرار گیرند.

 

گرمای هوا و داور: نباید گرمای هوا را نیز در این بازی بی تاثیر دانست. بدون شک انجام بازی در تبریز می توانست نتیجه متفاوت تری را رقم بزند. همچنین اخراج شجاعی به دلیل اعتراض به داور نیز نهایت بی رحمی بود که در حق این بازیکن ملی پوش و تراکتورسازی انجام گرفت. شجاعی بازیکن باشخصیتی است و هیچ کس باور نمی کند بی احترامی آنچنانی کرده باشد که باعث دریافت کارت قرمز در این بازی حساس شود.

 

نکته آخر: دنیا به آخر نرسیده است. شایعه ها را باور نکنید. جان توشاک با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد. بازی های حساس لیگ ادامه دارد و با اضافه شدن ۲ بازیکن جدید دفاعی، خط دفاع تیم نیز مستحکم تر خواهد شد. از این به بعد تمرکز تیم و هواداران روی بازی های لیگ خواهد بود…

ارسال نظر