چرا به تبریز سفر کنیم؟

لیاناپرواز، در این مطلب به شرح دلایلی  در مورد سفر نوروزی به تبریز و جاذبه‌های گردشگری این شهر پرداخته است.

تبریز، شهر اولین‌ها

تور تبریز زمینه‌ساز سفر شما به اولین‌های ایران است. تبریز به دلیل استفاده مردمان این شهر از تکنولوژی‌های جدید و پیشرو بودن در استفاده از آن‌ها لقب شهر اولین‌ها را به خود گرفته است. شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی دنیا برگزیده شد. تبریز سومین شهر بزرگ ایران است و یکی از اسم‌های دیگر این شهر، امن‌ترین کلان شهر ایران است.

موزه‌های تبریز

تبریز از نظر فرهنگی بسیار شهر غنی می‌باشد و دارای ۱۷ موزه در موضوع‌های مختلف است و از همین حیث شهر تبریز دومین شهر موزه‌ای ایران از نظر تعداد می‌باشد. تبریز یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است و با داشتن آثار باستانی مختلف و کهن مثل مسجد کبود در کنار موزه‌های مختلف حرف‌های زیادی برای علاقمندان به تاریخ و تمدن ایران دارد.

کندوان، کاپادوکیا ایران در تبریز

روستای کندوان در آذربایجان شرقی واقع شده است و دارای ۷۰۰۰ سال قدمت و پیشینه تاریخی است. این شهر تاریخی به دلیل داشتن خانه‌هایی که در دل کوه همانند کندوی عسل ساخته شده اند شهرت پیدا کرده است. کاپادوکیا یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است که شباهت بسیار زیادی به روستای کندوان ایران دارد. کشور ترکیه با سرمایه‌گذاری زیاد و تبلیغات فراوان، شهرت کاپادوکیا را جهانی کرده است ولی هنوز روستای کندوان در خارج از مرزهای ایران شناخته شده نیست.

هر ساله کاپادوکیا و لذت بالن سواری در این منطقه، گردشگران بی‌شماری را به داخل ترکیه می‌کشاند که ارزآوری و درآمدزایی زیادی برای ترکیه داشته است. با توجه به قیمت تور کاپادوکیا ترکیه نسبت به هزینه‌های سفر به کندوان و شهرهای داخلی، با هزینه‌ای کم به راحتی می‌توانید تجربه لذت بخش سفر به کاپادوکیا ترکیه را با یک سفر داخلی کسب کنید.

ارسال نظر