×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
کاشت و توزیع ۱۵۰ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی

به گزارش تبریز بیدار ، ایرج شهین‌باهر با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه‌های درختکاری سال ۹۶، از پانزدهم اسفند، همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در مناطق ۱۰ گانه شهرداری تبریز و با مشارکت محلات و گروه‌های مختلف مردم‌نهاد آغاز می‌شود.
وی توزیع نهال رایگان را از جمله برنامه‌های شهرداری تبریز برای مشارکت‌ شهروندان خواند و افزود: شهروندان در طول هفته می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و با ارائه نشانی محله و مجتمع های مسکونی خود درخواست کاشت نهال بدهند.
شهردار تبریز با اشاره ضرورت‌ صرفه‌جویی و هزینه‌کرد اصولی در حوزه فضای سبز تاکید کرد: برنامه‌های درختکاری، با اولویت گونه‌های بومی، مقاوم و سازگار با اقلیم شهر انتخاب و تلاش شده بخش‌های مختلف فضای سبز، با مدیریت منسجم منابع آبی و اجرای روش‌های نوین آبیاری، بازده مطلوب داشته باشد.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پارک درون‌شهری تبریز در فاز فضای سبز پروژه پادگان خبر داد و افزود: عملیات فضاسازی و درختکاری، در بخش تفکیک‌شده پادگان قدیمی، در هفته منابع طبیعی آغاز می‌شود.
شهین‌باهر تصریح کرد: با اجرای این طرح، ۱۰ هکتار از وسعت پادگان به همراه فضای مشجری که در این بخش واقع است، به فضای سبز محدوده مرکزی شهر اضافه می‌شود.

شهردار تبریز همکاری و همراهی شهروندان را شرط اساسی در فضای سبز پایدار و پویا توصیف و خاطرنشان کرد: نگهداری صحیح از فضای سبز و مشارکت آحاد شهروندان در فضای سبز محلات و شهرک‌های مسکونی ضروری بوده و زمینه‌ساز فضای سبز پایدار است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال