گرایشات سیاسی بر روی کارکرد نمایندگان استان سایه انداخته است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با مهدنیوز گفت: گرایشات سیاسی بر روی کارکرد نمایندگان استان سایه انداخته است.
احمد علیرضا بیگی، عنوان کرد: شکاف و رفتارهای جناحی در بین نمایندگان استان کاملا مشهود است و ناکارآمدی مجمع نمایندگان استان نیز بر همین اساس است.

وی خاطرنشان کرد: در مجمع نمایندگان استان نیز جلسات به ندرت شکل می گیرد و ماه ها زمان برای انتخاب رئیس مجمع صرف می شود. این در حالیست که این زمان و توانی که در مجمع وجود دارد، عملا کاربرد خاصی برای بهبود وضعیت آذربایجان شرقی ندارد.

بیگی اظهار کرد: نمونه این موضوع را در دفاع آقای پزشکیان از وزیر راه در دانشگاه تبریز دید. این در حالیست که وضعیت راه های استان و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در استان مشهود است و قابل دفاع نیست.

وی افزود: در زمینه حادثه قطار نیز شاهد بودیم که ۱۴ نفر از نمایندگان استان با لابی گری در کنار وزیر قرار گرفتند و به این ترتیب استیضاحی که به عنوان حداقل کار برای مردم استان باید انجام می شد، رای نیاورد.

بیگی در پایان گفت: برخی از نمایندگان به خصوص در شهرهای کوچکتر، با دریافت یک امتیاز ناچیز از دولت، امضاهای خود را در موارد مهمی چون استیضاح ها پس می گیرند و این به منافع استان لطمه می زند.

ارسال نظر