×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
گزارش عملکرد عمرانی شهرداری تبریز در طول دوره چهارم شورا

یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز به ریاست دکتر شهرام اسلامی و با حضور ۱۷ عضو شورا برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز ضمن گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی و هفته بهزیستی که با شعار بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی آغاز گردیده است، درگذشت مریم میرزاخانی بانوی نابغه ریاضیات در جهان را به عموم هم میهنان به ویژه خانواده بزرگوار آن بانوی دانشمند تسلیت گفت و از درگاه ایزدی علو درجات وی را خواستار شد.
دکتر دبیری همچنین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی دقیق شهرداری در خصوص ساماندهی کارکنان قراردادی شهرداری تبریز خواستار انجام حسابرسی شهرداری تبریز ظرف دو ماهه آینده شد.
بر پایه این گزارش علاء الدین نورمحمدزاده به عنوان سخنران پیش از دستور در سخنان خود ضمن انتقاد از اِشرافیت پیدا کردن اَشرافیت در اعضای شورا و مدیران شهرداری، ضعیف پنداشتن شوراهای قبلی و قوی دانستن شورای فعلی را از آفات شوراها برشمرد و افزود: پروژه هایی را که شما عزیزان آن را افتتاح می کنید ثمره تلاش شوراهای پیشین می باشد.
وی همچنین با اشاره به عملکرد شورا و شهرداری تبریز در بیان هویت اصلی شهر تبریز، گفت: متاسفانه ما تا کنون نتوانسته ایم یک شاخصه بارز برای هویت تبریز تعریف کنیم. وی با انتقاد از روند رو به رشد مهاجرت از شهر تبریز گفت: جمعیت شهر تبریز می بایست بین۲ تا ۳ میلیون نفر می بود که به جهت ضعف در مجموعه مدیریتی استان این رقم سال هاست در حد ۵/۱ میلیون نفر باقیمانده است. مهندس نور محمدزاده عدم راه اندازی مرکز جهانی صلح کودکان را ناشی از بی توجهی مسئولین امر در معرفی شدن تبریز به عنوان یک جهانشهر دانست و با انتقاد از عدم وجود رسانه مستقل برای شورای شهر و شهرداری، گفت: متاسفانه ما فرهنگ را اشتباهی گرفته ایم و بر همین اساس انسان های فرهیخته شهر را فراموش کرده ایم و به همین دلیل ما بایستی تلاش کنیم تا انگیزه های فرهنگی جایگزین انگیزه های مالی در شورای شهر شود.
این عضو شورای شهر با تاکید بر تحقق اقتصاد شهری پویا در مجموعه مدیریت شهری خواستار آشتی دادن سنت و مدرنیته در مدیریت شهری تبریز شد. مهندس ایرج شهین باهر رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تبریز نیز به عنوان دومین سخنران پیش از دستور در سخنان خود با اشاره به فرا رسین روزهای آخر دوره چهارم شورا گفت: جا دارد در این مدت اندک شورا به بیان عملکرد خود و کمیسیون ها بپردازد. وی با اشاره به ویژگی های چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شورای چهارم اولین شورایی بود که دارای سه جناح و قطب می باشد و به همین جهت بیشترین وقت خود را صرف انتخابات هیات رییسه و اعضای کمیسیون ها نمود و تنها شورایی است که شهردارش با کمترین رای انتخاب گردید و بنا بر مصلحت اندیشی ها به تخصص ها در شورا پرداخت ننمود.
وی همچنین در بیان عملکرد شورای چهارم حذف کمیسیون توافقات در شهرداری تبریز، ایستادگی در برابر روند رو به رشد تغییر کاربری اراضی شهری، اجرای بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی در طول چهار سال، پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه ساماندهی مقبره الشعراء، پروژه مقاوم سازی اتوبان پاسداران، تکمیل و به مرحله بهره برداری رساندن پروژه مرکز همایش های بین المللی را از افتخارات شورای چهارم ذکر نمود و به عنوان یک شهروند از منتخبین مردم تبریز در شورای پنجم خواست به دور از هرگونه افکار سیاسی و جناحی ضمن تلاش در زمینه از بین بردن فقر فضای سبز تبریز و جلوگیری از فروش تراکم، تلاش در حفظ آرامش محیطی با توجه به خطرپذیری تبریز در بحث زلزله و توجه جدی به وضعیت نامطلوب حمل و نقل درون شهری، توجه ویژه به پروژه شهرک سلامت، شفاف سازی فضای سرمایه گذاری و سیاست های جذب سرمایه گذار در پروژه های عمران شهری، ایجاد ثبات مدیریتی در مجموعه شهرداری و جلوگیری از تغییرات احساسی در بدنه مدیریتی شهرداری را مورد تاکید قرار داد و افزود: اکثریت اعضای شورای پنجم با یک شعار واحد آمده اند و به همین جهت قادر خواهند بود با جدیت این مباحث راه پیگیری کنند.
در ادامه این جلسه دکتر فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز طی سخنانی با سوال از معاونت عمرانی شهرداری تبریز درخصوص تغییرات اعمال شده در روند عملیات اجرایی پروژه میدان آذربایجان خواستار پاسخگویی مسئولین امر در رابطه با تضمین اصولی بودن تغییرات اعمال شده در این پروژه شد و در خصوص عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران قراردادی شهرداری و همچنین تعطیلی یک واحد تولیدی به دلیل قطع برق ناشی از بدهی ۱۵ میلیون تومانی آن واحد به شرکت توزیع برق و به تبع آن بیکار شدن ۵۰ نفر از کارگران آن شرکت تذکر داد.
دکتر علی شیاری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز در تذکری نسبت به عدم آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شهرداری با وجود گذشت چهار ماه از سال و نزدیک شدن به اتمام فصل کاری انتقاد کرد.
دکتر اسماعیل چمنی رییس کمسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر تبریز هم طی سخنانی با اشاره به اینکه بیشترین ضعف شورا و شهرداری در حوزه پروژه های عمرانی می باشد و همین ضعف موجب بروز تخلفات عدیده گردیده است نسبت به برطرف نمودن این نقیصه تذکر داد.
شایان ذکر است در این جلسه مهندس اسحقی معاون عمرانی شهرداری تبریز به بیان عملکرد چهار ساله شهرداری تبریز در خصوص پروژه های عمرانی پرداخت.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال