گزیده ای از اخبار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امروز ۱۸ خرداد

پای حق‌الناس وسط باشد با کسی تعارف ندارم، ادعای آمادگی دروغین ‌آمریکایی‌ها برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران، واکنش پلیس به شماره پیامک گزارش بدحجابی و تعیین ۲۰۰۰ نقطه در آذربایجان شرقی برای کنترل فشارخون از جمله گزیده اخبار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روز شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ است.

به گزارش مهدنیوز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز شنبه در توئیتر خود از پایین بودن کیفیت پاسخگویی پشتیبانی مخابرات نوشت و اعلام کرد بدون هیچ مماشاتی به این مسائل که حق‌الناس است ورود می‌کند و با هیچ‌کس در این زمینه تعارف ندارد.

همچنین سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت درباره شماره پیامکی که اخیرا از سوی برخی افراد ناشناس در فضای مجازی با عنوان “اعلام شماره پلاک خودرو و موتورسیکلت افراد بدحجاب به پلیس” منتشر شده است، گفت: هیچ شماره‌ای در این خصوص وجود ندارد.

در ادامه اخبار امروز؛ وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی به ویژه شیطان بزرگ آمریکا و صهیونیست‌ها از هر حادثه‌ای در منطقه مانند انفجار چند نفت‌کش در بندر فجیره در امارات متحده عربی به دنبال اتهام زنی و فضاسازی سیاسی بر علیه کشورمان هستند، گفته ادعای آمادگی آمریکایی‌ها برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران دروغ است.

 

اقدامات ریاست جمهوری

امروز حسن روحانی قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» را جهت اجرا به وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

و اما رویدادهای امروز استان آذربایجان شرقی؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تعیین دو هزار نقطه در آذربایجان شرقی برای کنترل فشار خون افراد خبر داد و گفت: از تمامی شهروندان تقاضا داریم تا برای کنترل فشار خون خود به خانه‎های بهداشت، بیمارستان‎ها، پایگاه‎های سیار، مراکز درمانی و برخی ادارات استان مراجعه کرده و زمینه را برای مراقبت صحیح فراهم کنند.

همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در بازدید از سرای ایکی قاپیلار، دالان های میانی و سقط فروشان” بازار تاریخی تبریز گفته است مرمت سرای تاریخی ایکی قاپیلار از امروز با مشارکت کسبه آغاز می شود.

و اما در آخرین اخبار از وضعیت تصادفات رانندگی که در چهار روز گذشته اتفاق افتاده ۱۱ نفر در محورهای ارتباطی استان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در این زمینه سرهنگ رضا کریمی نژاد سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی گفته تعداد تلفات در مقایسه با تعطیلات عیدفطر سال گذشته تغییری نداشته است.

امروز همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند در زمینه خطر مرگ در استخرهای ذخیره آب کشاورزی و جلوگیری از غرق شدن افراد و یا حتی برخی حیوانات که برای نوشیدن آب به سمت این استخرها می‌آیند گفته است یک طرح حفاظتی ارائه کرده ایم که طبق طرح حفاظتی در ساخت هر استخر، فنس کشی، نصب تابلوهای هشداردهنده در هر چهار سمت، ایجاد جان پناه در کناره و نصب نردبان‌های شناور دایم در استخر بخشی از اقدامات قابل توجه است.

ارسال نظر