بیگی مطرح کرد:

گلایه‌مندی مردم از عدم اجرای قوانین توسط دولت

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از عدم اجرای قوانین توسط دولت گلایه دارند.

مهدنیوز: احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح حذف سود مضاعف از تسهیلات بگیران بانکی گفت: این طرح در راستای حمایت از تولید ملی در مجلس به تصویب رسید ولی در دو بخش از طرف شورای نگهبان، با ایراداتی مواجه شد.

وی افزود: این طرح امتیازاتی را فراهم می‌کند و سیستم بانکی از محل ذخیره سپرده مشتریان، منابع مالی را در اختیار برخی افراد قرار می‌دهد. از طرفی نظام بانکی کشور سود سپرده‌ها را به مشتریان پرداخت می‌کند.

بیگی اظهار داشت: بانک مرکزی هم مخالف این طرح بود ولی از آنجاییکه محل تحمیل هزینه به دولت است باید مابه‌ازای آن تامین شود.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه طرح حذف سود مضاعف از تسهیلات بگیران بانکی مورد اقبال اکثریت مجلس قرار دارد، خاطرنشان کرد: این طرح بعد از ردو بدل شدن در مجلس و شورای نگهبان برای بررسی و اعلام نظر نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد تا رای قطعی اعلام شود،

این نماینده مجلس یادآور شد: بخشودگی سود و جریمه وام‌های زیر یکصد میلیونی با وجود مصوباتی، هنوز به مرحله اجرا در نیامده و مردم در مراجعات و ملاقات‌ها اظهار گلایه مندی می‌کنند.

بیگی در پایان گفت: در مقابل افراد خاصی هستند که تسهیلات چند ده برابری در اختیارشان قرار می‌گیرد ولی نه تنها سود آن بلکه اصل تسهیلات را باز نمی‌گردانند.

ارسال نظر