۲۲کیلومتر از بزرگراه اهر-تبریز زیر بار ترافیک می رود

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق آخرین رایزنی انجام شده با هماهنگی پلیس و اداره کل راهداری استان آذربایجانشرقی ۲۲ کیلومتر از بزرگراه اهر _تبریز تا آخر سال جاری زیر بار ترافیک می رود.

بیت الله عبدالهی شامگاه روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه این مسیر بدلیل نبود علائم راهنمایی رانندگی و گاردریل به بزرگراه متصل نشده است، افزود: مسوولان درصدد رفع کاستی های طرح هستند.
وی در پاسخ به این سوال که پروژه بزرگراه اهر-مشکین شهر به کجا ختم شده است گفت : این پروژه که فاز اول آن ۱۸کیلومتر است در شرف واگذاری از طریق مناقصه به پیمانکاران واجد شرایط است و با شروع فصل کاری جدید، عملیات ساخت این پروژه آغاز شود.
عبداللهی از دستور ویژه وزیر با نظر موافق برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در اهر خبر داد و افزود: راه اندازی مجتمع فنی حرفه ای خواهران نیز در دست اقدام است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رشد اعتبارات استان آذربایجان کمتر از متوسط کشور است، گفت: افزود: طبق آمارهای رسمی، ما از نظر تولید برق ضعیف ترین استان کشور هستیم و متاسفانه شهرک‌های صنعتی ما به دلیل نبود برق و شبکه فاضلابی بدون سرمایه گذار رها شده اند.
عبداللهی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان در تولید ناخالص داخلی رتبه نهم را در کشور دارد، این موضوع نشان دهنده آن است که ما فاصله معنی داری با رفاه داریم و سرانه تولید در سالهای گذشته پایین‌تر از متوسط کشوری بوده است.
وی ادامه داد: پایین بودن سطح رفاه در استان باعث کاهش جمعیت اذربایجان شرقی شده است و بخش زیادی از جمعیت ما به دلیل عدم توسعه مهاجرت کرده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بانک‌ها وظیفه حمایت از اقتصاد کشور را دارند، اما از سال ۱۳۹۴ تعداد بانک‌های دولتی در این استان به خصوص شهرستان‌های اهر و هریس کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با وجود این مشکلات، درآمدهای مالیاتی استان طی سال های گذشته به شکل بی سابقه‌ای افزایش یافته و به بالای ۳۱ درصد رسیده است.
وی افزود: با وجودی که سهم ما از اعتبارات بودجه کشور کمتر بوده است، رشد اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای آذریایجان شرقی طی سالهای گذشته به شدت پایین آمده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی مهاجر فرست ترین استان کشور است، گفت: وقتی جوانان بیکارند، دانشگاه‌ها توسعه نیافته اند، کمبود سالن های ورزشی اریم، بیمارستانها تجهیزات کافی ندارند ، وضعیت آب، کشاورزی، مدارس و آموزش و پروش و وضعیت راه‌ها نامناسب است و ادارات به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند، مهاجرت طبیعی است.

ارسال نظر