ماه رمضان، فرصتی برای عیادت از بیماران

امام جمعه تبریز در صفحه رسمی اینستاگرام خود، یادداشتی در زمینه عیادت از بیماران منتشر کرد.

اسلام دینی است اجتماعی که بشر را به اجتماعی زیستن فرا می خواند . این امر در برنامه ها و معارف آن به خوبی آشکار است . یکی از دستورات مهم اسلام درباره کیفیت و چگونگی عیادت از مریض یا افرادی است که به هر نحو سلامتی خود را از دست داده اند. چه افرادی که کسالتی جزئی دارند و چه کسانی که دچار معلولیت و مجروحیت و جانبازی هستند .
آنکه بیمار می شود چشم به راه است تا دوستان و بستگان از او دیدار کرده، احوال او را جویا شوند. چرا که مریض از تفقد آنان خوشحال می شود . از نظر اسلام عیادت از بیمار جزء حقوقی است که برادران و خواهران دینی موظف اند نسبت به همدیگر مراعات کنند .
در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نقل شده است که حضرت فرمودند: 《 من حق المسلم علی المسلم اذا لقیه ان یسلم علیه واذا مرض ان یعوده واذا مات ان یشیع جنازته 》 از حقوق هر مسلمان بر مسلمان دیگر این است که هرگاه با او دیدار کند، بر او سلام کند و هرگاه مریض شود از او عیادت نماید و هرگاه از دنیا رفت، در تشییع جنازه اش شرکت کند .

تصاویری از عیادت نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی از قاری برجسته قرآن کریم اقای موذن ، روحانی تبریزی حجت الاسلام کریمی و پدران شهدا حجج الاسلام انصاری و ملایی در روزهای اولیه ماه مبارک رمضان را اینجا ببینید

*** حجت الاسلام آل هاشم / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

ارسال نظر