۶۰ درصد مدارس مرند نیازمند تجهیز است

فرماندار مرند با اشاره به نیاز ۶۰ درصد مدارس مرند به بازسازی و تامین ملزومات، بر ضرورت بروز رسانی تجهیزات مدارس شهرستان تاکید کرد.

مهدنیوز: داود گرشاسبی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مرند ضمن اشاره به وضعیت بسیار مطلوب شهرستان در قبولی کنکور سراسری خاطرنشان کرد: خوشبختانه توجه ویژه ای به کنکور در آموزش و پرورش شده و آمار نیز نشان دهنده این نکته است.
وی همچنین با اشاره به پروژه مهر امسال گفت: در پروژه مهر امسال تحت عنوان بازگشایی مدارس و ساماندهی معلمان، طبق ارزیابی های انجام شده، رتبه برتر را کسب کرده ایم.
فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه خاطرنشان کرد: تخریب مدارس فرسوده برای بازسازی و یا نیاز به نوسازی با مکاتبه و اطلاع فرمانداری و به تدریج انجام می شود تا بتوانیم از امکانات شهرداران و دهیاران در جهت تسریع در روند کار بهره ببریم.
وی با بیان اینکه وضعیت سرایداران مدارس باید غربالگری شود، افزود: وضعیت سرایداران شهرستان از تمام زمینه ها مورد غربالگری قرار گیرد تا خدمات مطلوب ارائه شود.
مدیر آموزش و پرورش مرند نیز اظهار داشت: در تلاش هستیم برای کلاسهای چند پایه، نیروی جدید فراهم کنیم تا ارتقاء کیفیت آموزش بالاتر رود.
اباذر کاظمی با اشاره به تلاش مجموعه آموزش در زمینه ارائه خدمات مطلوب آموزشی گفت: ترویج امید به زندگی، آموزش مهارت زندگی، تزریق نشاط و شادابی و امید به آینده از مهمترین وظایف آموزش و پرورش است که در این جهت گام بر می داریم.
وی با بیان اینکه در توزیع کتب درسی مدارس، مشکلی در سطح شهرستان نداشته ایم، خاطرنشان کرد: تعداد ۳۲۰ هزار جلد کتاب درسی مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم از طریق انبار کتب و ۱۵۰ هزار جلد کتاب درسی مقطع متوسطه اول از طریق کتابفروشی های سطح شهرستان با نرخ دولتی توزیع شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند در ادامه با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای تامین کمبود نیرو گفت: تعداد ۵۰۰ نفر کمبود نیرو داشته ایم که ۱۸۰ نفر از طرف اداره کل تزریق شده است و ۳۰۰ نفر نیز با تلاش مجموعه آموزش و پرورش و درخواست از بازنشستگان، برطرف شده است.
وی با بیان اینکه هیچ مدرسه ای در شهرستان مرند بدون معلم نیست، گفت: برای دور افتاده ترین مدرسه شهرستان نیز معلم اعزام شده و هیچ کلاسی بدون معلم نیست.
کاظمی یادآوری کرد: در حال حاضر ۱۴ مدرسه خیرساز در شهرستان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان در حال ساخت است.

ارسال نظر