فرمانده سپاه عاشورا:

امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی تامین می‌شود

فرمانده سپاه عاشورا گفت: امروز همه به نیکی دریافته‌اند که جمله “دنیای گفتمان‌هاست، نه موشک‌ها”، حرف گزاف و انحرافی است و امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی تامین می‌شود نه چیزهای دیگر، از جمله مذاکره.

مهدنیوز – سردار عابدین خرم در رژه نیروهای مسلح استان به مناسبت هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه تنها راه دفاع از اسلام و انقلاب ایستادگی و مقاومت است، افزود: هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات سال‌های حماسه، بصیرت و ولایتمداری مردمی است که دوشادوش نیروهای مسلح توانستند از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی جانانه دفاع کرده و زیباترین تابلوی پیروزی را به تصویر بکشند.

وی با تاکید بر اینکه ما با الهام از قیام عاشورا جوهره وجودی خود را در دفاع مقدس شناخته و لیاقت بقای خود را در جامعه بین المللی ثابت کرده‌ایم، اظهار کرد: امام حسین(ع) دانشگاه و مدرسه‌ای را تاسیس کرد که در آن روش زندگی پاکیزه معرفی شده و نقطه عطف آن نیز جهاد در راه خدا برای تحقق نقشه الهی و سیره پیامبر(ص) است. امروز نیز شعار “هیهات منا الذله” شناسانامه ماست.

فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه بر تمامی سختی‌ها و چالش‌ها فایق می‌آییم به شرطی که الگوی خود را فراموش نکنیم، افزود: دفاع مقدس یک الگوی معجزه مانندی برای ما بوده و هر زمان که روحیه، منش، سبک زندگی عاشورایی و دفاع مقدس کمرنگ شود، آن روز، روز غلبه دشمن خواهد بود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در دفاع مقدس با تمام قوا علیه ایران حملهور شد تا انقلاب اسلامی را به زانو درآورد، افزود: همانگونه که دفاع مقدس زمینه ساز بازگشایی راه کربلا شده است، تلاش‌های جبهه مقاومت نیز بسترساز مسیر قدس برای مسلمین جهان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما در استراتژی دفاعی عمل می‌کنیم و آغازگر هیچ جنگی نیستیم، اما در تاکتیک وضعیت کاملا معکوس بوده و چنانچه خطایی محاسباتی از سوی دشمنان سربزند، راهبرد دفاعی ما به سرعت به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت داده و همه ظرفیت‌های ما سراسر تهاجمی می‌شود، گفت: بر همین اساس امروز نیروهای مسلح ما در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارند.

خرم در این رابطه تشریح کرد: اقتدار یعنی تحمیل اراده بر دشمن و این موضوع در ماجرای سقوط پهباد و جنگ اخیر نفکش‌ها دیده شد.

وی با بیان اینکه ما در تامین امنیت کشور ذره‎ای انفعال نخواهیم داشت و راهبرد مقاومت فعال، امروز سیاست قطعی ماست، گفت: امروز دشمن با یک آشوب ذهنی و اختلال فکری مواجه بوده و این موضوع در سایه هدایتهای مقام معظم رهبری و آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه علی‌رغم توطئه‌های دشمن طی ۴۰ سال گذشته، امروز انقلاب اسلامی در اوج قدرت و سلامت بوده و ثمرات آن به ویژه در ماه‌های اخیر نمایان شده است، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، امروز نیازمند جهاد همگانی است و باید همه افراد پای کار باشند؛ هر تلاشی که برای رفع محرومیت در جامعه انجام می‌شود، مانند یک عملیات پیروزمندانه بوده و هر فعالیتی که دشمن را از اهدف خود دور می‌کند یک ارزش متعالی است.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان این‌که دشمنان چاره‌ای جز پذیرش ایران اسلامی در باشگاه قدرت جهانی ندارند، افزود: ایران، کشوری قدرتمند، مستقل و در یک جبهه الهی با ملت‌های مسلمان بوده و همچنان بیرق‌های پیروزی را در قله‌های پیشرفت به احتراز درآورده و سرانجام دشمنان مجبور به زانو زدن در مقابل اسلام عزیز خواهند شد. ایران اسلامی هیچگاه فریب خشم، لبخند، مذاکره و تهدید دشمن را نخواهد خورد./ایسنا

ارسال نظر