خطیبی برف تبریز را می‌بیند؟!

سرمربی بومی تیم ماشین‌سازی بعد از آبروریزی مقابل پیکان با انتقادات فراوانی روبه‌رو شده است.

مهدنیوز – سرویس ورزش: روز جمعه پس از پیروزی یک بر صفر خانگی تراکتور مقابل گل‌گهر سیرجان، تیم ماشین‌سازی در تهران مقابل پیکان باخت سنگین و عجیبی را متحمل شد تا کام این پیروزی خیلی زود برای هواداران فوتبال آذربایجان تلخ شده و آن‌ها را به شوک فرو ببرد.

سبزقبایان تبریزی درشرایطی از میزبان آسمانی‌پوش خود ۶ گل دریافت کردند که در سه بازی قبلی مقابل تیم‌های مدعی استقلال، سپاهان و شهر خودرو تنها ۲ بار دروازه خود را باز شده دیده بودند؛ با ذکر این نکته که یکی از این دو گل خورده نیز تقدیمی به حریف بود!

این تیم در بازی نخست خود مقابل استقلال کلین‌شیت کرده و به پیروزی یک بر صفر دست یافت تا به نوعی شگفتی‌ساز هفته لقب بگیرد. سپس در بازی‌های دوم و سوم نیز علیرغم ارائه فوتبال شایسته‌ با نتیجه مشابه مغلوب شد بویژه در دیدار با شهر خودرو که به هیچ عنوان مستحق باخت نبود.

در واقع، هیچ یک از هواداران این تیم انتظار نداشتند ماشینِ خطیبی پس از عبور سالم از گذرگاه مدعیان که کسب ۳ امتیاز نیز قابل قبول بود، در برابر حریفی چپ کند که در سه هفته اول به لطف تساوی در خانه تیم تازه‌وارد شاهین شهرداری بوشهر موفق شده بود عدد صفر را از مقابل امتیازات‌اش بزداید.

حالا با این نتیجه، مربی بومی فوتبال تبریز در پنجمین تیم خود در لیگ برتر در تنگنا قرار گرفته و به درهای خروج بسیار نزدیک است. با این حال، شانس بالای او این است که تیمش در هفته پنجم میزبان نماینده بوشهر که قعرنشین مسابقات محسوب می‌شود، خواهد بود.

آنچه مسلم است پیروزی در این بازی خانگی می‌تواند ماشین‌سازی را موقتاً از شرایط بحرانی خارج کند اما هر نتیجه‌ای غیر از آن ممکن است پایان کار زودهنگامی را برای سرمربی این تیم رقم بزند. بخصوص اینکه این تیم در بازی بعدی‌اش در اولین گام از جام حذفی برابر پرسپولیس صف‌آرایی خواهد کرد.

حالا بایستی منتظر ماند و دید که مربی جوان و بومی فوتبال تبریز در پنجمین فصل سرمربیگری خود در لیگ برتر چقدر روی نیمکت تیمش دوام خواهد آورد و آیا می‌تواند به کارش در تیم قدیمی فوتبال تبریز استمرار بخشد یا خیر؟

ناگفته نماند؛ رسول خطیبی در ۴ تجربه پیشین خود با هدایت تیم‌های گسترش فولاد در لیگ سیزدهم، تراکتور در لیگ چهاردهم، سیاه جامگان در لیگ پانزدهم و ماشین‌سازی در لیگ شانزدهم، هرگز به انتهای فصل نرسیده و حتی در دو مورد آخر تا نیم‌فصل هم دوام نیاورد و به قول معروف برف شهرهای مشهد و تبریز را ندید! / آناج

ارسال نظر