رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی:

داوری از جشنواره های تئاتر خیابانی حذف می شود

رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی در حاشیه کارگاه تخصصی تئاتر خیابانی تبریز گفت: تلاش می کنیم تا بحث داوری از جشنواره های تئاتر خیابانی کنار گذاشته شود.

مهدنیوز – سرویس فرهنگ و هنر: سامان خلیلیان در حاشیه کارگاه تخصصی تئاتر خیابانی تبریز، گفت: قضاوت و داوری در جشنواره های تئاتر خیابانی آفت محسوب می شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از گروه ها در جشنواره های تئاتر خیابانی، نمایش خود را طوری تنظیم می کنند که خوشایند هیات داوران باشد. این در حالیست که تئاتر خیابانی مردمی ترین نوع تئاتر است و باید مخاطب مردمی و ذائقه های مردم مورد نظر قرار گیرد.

خلیلیان با اشاره به انتقادهایی که در زمینه حذف داوری می شود، تاکید کرد: علی رغم انتقادهای بسیاری از منتقدین از این موضوع، اولین گام ها را برای حذف داوری در جشنواره های تئاتر خیابانی برداشته ایم و تلاش می کنیم تا جنبه رقابتی این جشنواره ها را کاهش دهیم.

وی افزود: تئاتر خیابانی نباید محدود به جشنواره ها باشد بلکه باید مردمی بماند و از وضعیت کنونی که صرفا جشنواره ای شده است، خارج شود.

گفتنی است، کارگاه تخصصی تئاتر خیابانی تبریز با موضوعاتی چون پردازش ایده برای اجرای تئاتر خیابانی و با حضور سامان خلیلیان در دو نوبت صبح و عصر به همت دفتر تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی برگزار شد.

ارسال نظر