مردمانی دبه به دست به دنبال آب

اهالی روستای موسی بلاغی شهرستان میانه به دلیل نبود آب در روستا، با وضعیت بسیار اسفناکی روبه‌رو هستند.

تسنیم: روستای موسی بلاغی آخرین روستای بخش مرکزی شهرستان میانه در مجاورت شهرستان چاراویماق است این روستا نزدیک یک سال است که آب ندارد و مردم برای تهیه آب مجبور هستند تا ۲کیلومتر با پای پیاده طی کرده و به رودخانه برسند.

این روستا که ۴۰۰ نفر جمعیت داشته و دارای بیش از ۷۰ دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی ابتدایی و دوره اول متوسطه دارد باوجود لوله‌کشی‌های آب از این نعمت که مایه حیات است محروم بوده و به گفته آنان از فروردین ۹۸ آب آنان از سوی روستای مجاور که تحت تابعه شهرستان چاراویماق قطع‌شده و متأسفانه مسئولان امر در شهرستان میانه نیز تاکنون جهت بررسی مشکلات آب موسی بلاغی به این روستا مراجعه نکرده‌اند.

اکنون در فصل زمستان و در سرمای هوا اهالی این روستا روزانه برای تهیه آب به رودخانه‌ای که در مجاورت این روستا قرار دارد مراجعه می‌کنند که در برخی مواقع با حمله حیوانات وحشی ازجمله سگ‌های ولگرد و گرگ‌ها مواجه می‌شوند.

علاوه بر این مسائل مطابق اظهارات بهورز این روستا، زنان باردار از مشکل نبود آب در منازل خود در مضیقه بوده و به دلیل حمل دبه‌های سنگین آب چند مورد زایمان زودرس و در برخی مواقع با مرگ جنین مواجه بوده و همچنان گریبان گیر این مسائل هستند.

محمد زینالی

ارسال نظر