ضرورت بهره‌مندی از امکانات سازمان‌ها در زمان آتش‌سوزی

در روزهای گذشته با آتش سوزی هایی که در مراتع و جنگل های آذربایجان شرقی اتفاق افتاد برخی از مسئولان شهرستان ها با رسانه ای کردن این موضوع که در زمان آتش سوزی برخی از نهادها، همکاری لازم را برای خاموش کردن آتش نداشتند، از این موضوع انتقاد کرده بودند.

مهدنیوز – سرویس اجتماعی: جواد رحمتی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این زمینه با بیان این که استفاده از ظرفیت سازمان‌ها و صنایع مستقر در مناطق مستعد آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها برای مقابله با حوادث نیز ضروری است، گفت: اقدامات لازم برای مقابله با آتش‌ سوزی در مراتع و جنگل‌ها باید انجام شود.

وی با بیان این که تمام دستگاه‌ها موظف به همکاری با شورای مدیریت بحران در خصوص آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع هستند، تاکید کرد: دستگاه ها باید امکانات خود را در اختیار این شورا قرار دهند چرا که اقدامات سریع برای مقابله با آتش‌سوزی مراتع ضروری است.

رحمتی با بیان اینکه باید تجهیزات و هزینه‌های پیشگیری و اطفای حریق در مراتع و جنگل‌ها ایجاد شود، ادامه داد: عامل انسانی دلیل بیشتر آتش‌سوزی‌ها در مراتع و جنگل‌ها است بنابراین دستگاه‌های مسئول و رسانه‌های جمعی باید این موضوع را برای مردم تبیین کنند.

ارسال نظر