ضرورت همکاری مردم منطقه برای احیای جنگل‌های ارسباران

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی همکاری مردم منطقه برای حفاظت از جنگل های ارسباران را بسیار خوب دانست و گفت: مردم باید در احیای این جنگل ها با مسئولان دستگاه های متولی مانند اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست همکاری داشته باشند.

قلی الله قلی‎زاده در گفتگو با مهدنیوز با اشاره به اهمیت احیای بخش هایی از جنگل های ارسباران که دچار آتش سوزی شده بودند، گفت: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف است علاوه بر حفاظت از تمام جنگل های کشور، بخش هایی که تخریب و یا دچار آسیب شده اند را نیز احیا کند.

وی افزود: هر سال اعتباراتی برای احیا و توسعه جنگل ها تخصیص پیدا می کند که این اعتبار در اختیار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار می گیرد.

وی ادامه داد: گاهی اوقات برای احیای جنگل ها از مشارکت مردم استفاده می شود و یا حتی بخش هایی از جنگل ها را در اختیار مردم قرار می دهند تا این کار از طریق مردم انجام شود.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئولیت مستقیم و غیرمستقیم مردم در قبال حفاظت از جنگل ها اظهار کرد: جنگل های ارسباران به دلیل وجود گونه های گیاهی کم نظیر در نوع خود منحصربفرد است بنابراین مردم باید برای حفاظت و حراست از این جنگل ها کمک کنند.

الله قلی‎زاده همکاری مردم منطقه برای حفاظت از جنگل های ارسباران را بسیار خوب دانست و گفت: مردم باید در احیای این جنگل ها با مسئولان دستگاه های متولی مانند اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و محیط زیست همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: آتش سوزی ها هر سال اتفاق میفتد ولی امسال متاسفانه این آتش سوزی ها به صورت گسترده افتاق افتاد که در این زمینه در صورت عمدی بودن حتما با عاملان این آتش سوزی ها برخورد جدی خواهد شد.

ارسال نظر